Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Beksiński Live – spektakl multimedialny w Ergo Arenie

2 marca @ 20:00

Beksiński Live Ergo Arena

Beksiński Live 2024 to kolejna odsłona spektaklu multimedialnego zainspirowanego twórczością Zdzisława Beksińskiego. Po wyprzedanej trasie w 2023 roku projekt nie zatrzymuje się w miejscu…

BEKSIŃSKI

W przestrzeni hal i aren prezentujemy wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego, który należy do najważniejszych przedstawicieli sztuki współczesnej w Polsce. Jego wizjonerska twórczość nieustannie intryguje i inspiruje kolejne pokolenia widzów. Mistrz był wielkim eksperymentatorem, sięgającym po różne środki wyrazu, nieustannie poszukującym. Ta otwartość przekłada się na formę i zamysł Beksiński.Live – projektu, który łączy różnych artystów, sztuki, interpretacje i wrażliwości.

MUZYKA

Wydarzenie opiera się na muzyce skomponowanej przez WASILEWSKIEGO i KAMILA ZAWIŚLAKA WISHLAKE’A, którzy podjęli się przełożenia malarstwa Beksińskiego i towarzyszących mu emocji na dźwięki i słowa. W ten sposób powstała poetycka, wrażeniowa interpretacja sztuki Mistrza.

GOŚCIE

W ERGO ARENIE do duetu dołączają wyjątkowi goście: NOSOWSKA, BŁAŻEJ KRÓL, NATALIA SZROEDER i FISZ. Wokaliści, zainspirowani dziełami Beksińskiego, są głosami i drogowskazami w tej nowej artystycznej rzeczywistości. Wykonują starannie wyselekcjonowane piosenki z własnego repertuaru w specjalnych aranżacjach Michała Wasilewskiego.

ANIMACJE / AI

Podczas wydarzenia ważną rolę odgrywa też sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę oraz artystów sztuk wizualnych. Zdzisław Beksiński zawsze przesuwał granice swojego medium, a teraz, z pomocą AI, organizatorzy postanowili kontynuować tę misję, sięgając po nowe środki wyrazu. Wykorzystując sztuczną inteligencję (AI), udało się przetworzyć dzieła Beksińskiego, uzyskując intrygujące, dynamiczne obrazy, które transformują w inny wymiar.

IDEA

Cała pulsująca i autorska forma, wykorzystująca różne środki wyrazu, różne brzmienia i gatunki muzyczne, prowadzi widzów przez interpretacje ludzkiego losu w świetle malarstwa Zdzisława Beksińskiego. W centrum spektaklu stoi współczesny człowiek, który konfrontuje się m.in. z własnym przeznaczeniem, śmiercią, lękami, rozterkami i kreacją.

ORGANIZATORZY

Organizatorami wydarzenia są Live2Listen oraz endorfina events, które po raz pierwszy łączą siły, aby zbudować BEKSIŃSKI.LIVE.

Projekt powstaje w partnerskiej współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku. Dzieła Zdzisława Beksińskiego użyte w spektaklu i komunikacji – na licencji Muzeum.

👉Sprzedaż biletów: eBilet.pl

👉Info:

www.beksinski.live

FB / Instagram / Tik Tok: @beksinski.live

👉Organizatorzy:

Live2Listen / www.l2l.pl

FB: @live2listen

Instagram + Tik Tok: @live_2_listen

endorfina events / www.endorfina.eu

FB: @EndorfinaEvents

Instagram + Tik Tok: @endorfinaevents

Szczegóły

Data:
2 marca
Godzina:
20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Ergo Arena
Plac Dwóch Miast 1
Sopot,Poland