Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

BOTO JAZZ JAM SESSION – Marcin Bożek & GDYNIA IMPROVISERS ORCHESTRA

18 stycznia @ 20:00

Seria wydarzeń Seria wydarzeń: (Zobacz wszystkie)
BOTO JAZZ JAM SESSION - Marcin Bożek & GDYNIA IMPROVISERS ORCHESTRA

BOTO JAZZ  to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji.

Po pierwszym setcie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni.

Marcin Bożek – basista, improwizator, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez dekadę był etatowym basistą Teatru Muzycznego w Gdyni, a od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improwizowanej. Założyciel i dyrygent Gdynia Improvisers Orchestra. Pracował z zespołami: Olbrzym i Kurdupel, Double Trouble, Jazz dla Dzieci, Cocotier, Pearl Session, Sobowojanek Quartet. Występuje też solo.
GDYNIA IMPROVISERS ORCHESTRA to zespół i zarazem projekt kroczący skupiający muzyków otwartych na swobodną improwizację. Całość orkiestry zespaja osoba założyciela i prowadzącego Marcina Bożka trójmiejskiego muzyka i improwizatora, absolwenta wydziału jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej.
Zespół prowadzony jest przez dyrygenta za pomocą gestów (improwizacja dyrygowana). Projekt założyciela ma na celu umożliwienie spotkań muzyków z różnych środowisk: improv, jazz, klasyka, alternatywa, rock czy pop i wspólne muzykowanie bez ograniczeń stylistycznych.
System gestów którymi dyrygent prowadzi orkiestrę nazywany jest Conduction. Opiera się on na kilkunastu znakach opracowanych w latach 80tych przez Lawrencea D. „Butch” Morrisa wynalazcę metody i propagatora swobodnie dyrygowanej improwizacji. Dyrygent prowadzący orkiestrę opracowuje również własne znaki, które rozszerzają możliwości komunikacyjne z zespołem nadając orkiestrze indywidualne brzmienie.
GIO ma na swoim koncie jedną płytę „Plastikowy jednorożec”.
Orkiestra swoją premierę miała 18.01.2018r. Do tej pory liczy 66 członków gotowych na spotkanie i wspólne muzykowanie. Liczba improwizatorów dostosowana jest do miejsca, warunków sprzętowych i wymagań organizatora.
BILETY:
PRZEDSPRZEDAŻ – 25 ZŁ
W DNIU KONCERTU – 30 ZŁ

Szczegóły

Data:
18 stycznia
Godzina:
20:00
Seria:
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Teatr BOTO
Phone
668 426 664
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Teatr BOTO
Bohaterów Monte Cassino 54B
Sopot,Poland
Phone
668 426 664