Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

BOTO JAZZ JAM SESSION – MOTYL Trio Kinga

18 kwietnia @ 21:00

Seria wydarzeń Seria wydarzeń: (Zobacz wszystkie)
BOTO JAZZ JAM SESSION - MOTYL Trio Kinga

BOTO JAZZ  to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji.

Jazz Jam Session
KINGA
Koncert zagrają dla was:
Bartosz Szablowski – jeden z najoryginalniejszych perkusistów młodego pokolenia, improwizator, kompozytor i pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie perkusji i Syddansk Musikkonservatorium w Odense w klasie kompozycji. Laureat wielu nagród indywidualnych jak i zespołowych w prestiżowych konkursach takich jak: Jazz nad Odrą, Krokus Jazz Festiwal czy Jazz Juniors. Współtwórca zespołów – P.E quartet, RASP Lovers, Kinga, Travel Adapter, Grzegorz Ziółek quartet, Franek Pospieszalski trio/quintet/sextet. Współpracuje i współpracował z wieloma muzykami jazzowymi takimi jak: Aga Derlak (Fryderyk 2016 za płytę “first thought “) Sabina Meck (nominacja do Fryderyka 2017 za płytę „Love is here”) Maciej Obara, Piotr Orzechowski, Marek Pospieszalski, Piotr Damasiewicz, Grzegorz Tarwid, Ksawery Wójciński, Joaquin Sosa, Dariusz Ziółek. Współtworzy również zespół “Współgłosy”, który zakłada współpracę zespołu improwizatorów i chóru składającego się z osób w różnym stopniu niepełnosprawnych intelektualnie, którego pomysłodawcą i liderem jest pianista i kompozytor Marcel Baliński. Współtworzył również spektakl taneczno-performatywny „Larva” w reżyserii choreografki i tancerki Marty Ziółek, który swoją premierę miał w Komuna Warszawa w 2021 roku, jak i również jest współautorem muzyki do spektaklu “122 słowa o muzyce i tańcu” reżyserowanego przez Martę Ziółek, który premierę miał w 2022 roku w Teatrze Nowym w Warszawie. Aktualnie pracuje nad wydaniem swojego debiutanckiego albumu solowego.
Emilia Gołos – pianistka, improwizatorka, kompozytorka – muzyczka pochodząca z Warszawy, mieszkająca w Gdańsku. Tworzy przede wszystkim muzykę improwizowaną, eksperymentalną i elektroniczną, nie tylko w swoich projektach muzycznych, ale również do performansów tańca współczesnego i sztuk teatralnych. Absolwentka Hochschule für Musik und Tanz w Kolonii w Niemczech.
NATAN KRYSZK – saksofonista, rzeźbiarz, malarz. Autor muzyki do spektakli teatralnych i tanecznych. Współtworzy galerie Pracownie Wschodnią.
Współzałożyciel tria Pokusa (Olter/Bryndal/Kryszk), które występowało na wielu festiwalach, takich jak Off Festiwal, Jazz nad Odrą, Niewinni Czarodzieje, Jazz Jantar, czy Unsound, oraz na deskach wielu klubów. Uczestniczy w tworzeniu warszawskiej sceny improwizowanej, m.in w Warszawskiej Orkiestrze Improwizowanej Ray’a Dickaty’ego. Grał z takimi twórcami jak: Macio Moretti, Piotr Pawlak, Bruno Jasieński, Kuba Więcek, Jerzy Mączyński, Wuja HZG, TONFA, Baasch, Emilia Gołos, Bartek Szablowski i wielu innych wspaniałych ludzi. Jako rzeźbiarz współpracuje z Grupą Nowolipie, Pawłem Althamerem, Józkiem Gałązką i Adą Rączką. Autor muzyki do spektakli teatralnych i tanecznych Weroniki Pelczyńskiej, Patrycji Kowańskiej, Justyny Sobczyk, Teatru 21, Kuby Kowalskiego, Darii Kopiec, Marty Ziółek i wielu innych.
Bilety TUTAJ
Przedsprzedaż: 25zł
W dniu wydarzenia: 30zł
Po koncercie zapraszamy na jazzowe jam session
Do zobaczenia 🙂

Miejsce wydarzenia

Teatr BOTO
Bohaterów Monte Cassino 54B
Sopot,Poland
Phone
668 426 664