Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

BUŁKA PARYSS’KA – 18 URODZINY! w Carnivale Sopot

6 stycznia @ 22:00

BUŁKA PARYSS'KA - 18 URODZINY! w Carnivale Sopot
BUŁKA PARYSS’KA – 18 URODZINY!
Line up:
IAN POOLEY (Pooledmusic/Rekids)
DJ KOOLA (Maszroom)
TUCHOWSKY
SONARSSON
PARYSS
BRYTNA
start: 22:00
Muzyka:
house, tech house, deep, techno
Bilety:
60 pln – I pula (do 24.12.2023 lub wyczerpania)
https://www.biletomat.pl/…/bulka-parysska-18-urodziny…/
80 pln – II pula (od 24.12 do 5.01, lub do wyczerpania)
Ilość miejsc ograniczona.
Miejsce: CARNIVALE SOPOT, Kościuszki 16/4, Sopot, Poland
To już 18 lat wspólnych wypieków, tak więc trochę powspominamy. BUŁKA PARYSS’KA albo Bułeczka jak zwykło się mawiać zapoczątkowała swój bieg w sopockim Sfinksie. Była tworem który narodził się z pasji, wielkiego zaangażowania praktycznie całej ówczesnej sceny. Sam Sfinks był w tamtym okresie bliski zamknięcia a Bułka tchnęła w to miejsce nowego ducha i pomogła w dalszej egzystencji. Kto wie jakby się potoczyły jego losy gdyby właśnie nie ona i wszyscy Ci którzy ją tworzyli. Mam na myśli dziesiątki jak nie setki promotorów, djs z różnych muzycznych bajek prezentujących całą paletę barw niekomercyjnej muzyki klubowej od electroniki, minimalu, techno, elektro, tech-house’u po przez house, progressive, tribal, breakbeat, d’n’b kończąc na tak niszowych obecnie gatunkach jak idm hh, rave, hc, breakcore, new jazz, grime, dub step, chill out, ambient.
Oprócz imprez stricte tanecznych na BUŁCE PARYSS’KIEJ odbywały się także koncerty, występy live oraz wernisaże i wizualia a do tej pory na grubo ponad 300 imprezach (kto to zliczy) wystąpiło około 450 polskich i kilkudziesięciu zagranicznych artystów. Bardzo ważną rolę odgrywali także graficy, Łukasz i Szymon Listewnik, to oni stworzyli logo i większość projektów zapowiadających imprezy. W ramach cyklu odbywa się także jej kobieca odsłona Women In Art, mocniejsza edycja Bułki o nazwie „Techno.”, a także cykle „Willa, w której Techno.”, „Ludzie Ulicy” i „Bułka na plaży” oraz plenerowa „Ukryta Bułka”. Parysskie wypieki serwowane były także w sopockiej Versalce (nie istnieje) i Papryce (nie istnieje), w gdańskim B90, Bufecie (nie istnieje), Ulicy Elektryków, Protokulturze (nie istnieje), Apartamencie (nie istnieje), Wielu Twarzach (nie istnieje), a także klubach rozsianych po Polsce.
Życie toczy się dalej a muzyka wciąż płynie w naszych żyłach tak więc koniec sentymentów. Przed nami impreza jubileuszowa, a jej gościem będzie postać nietuzinkowa. Ian Pooley, bo o nim mowa, to artysta który niemal od początku związany jest z podziemiem muzyki elektronicznej. Początki jego kariery sięgają lat 90tych a jego albumy Meridian i From Then to klasyki muzyki house. Jednocześnie jest jednym z niewielu artystów, którzy remiksowali Daft Punk (Burnin z 1997 r.). Na swoim koncie ma niezliczoną ilość produkcji które do dziś pojawiają się głównie na jego własnym labelu Pooledmusic a także w czołowych wytwórniach takich jak Innervisions czy Rekids. Jego track DGG Talk ostatnio pojawił się także na najnowszej kompilacji wytwórni Coocon której bossem jest Sven Vath
Jako ikona i niezwykle doświadczony dj, Pooley grał na długiej liście najważniejszych klubów i festiwali, od Panoramabar po Glastonbury Festival, poprzez liczne tournee po Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Kanadzie i Australii.
Jego sety są przepełnione subtelnym kunsztem,łączy w nich wczesną klasykę z nowymi, gustownymi utworami, zawsze z wyczuciem. Do zobaczenia 6 stycznia w sopockim Carnivale

Organizator

Carnivale Sopot
Phone
536 117 997

Miejsce wydarzenia

Carnivale Sopot
Tadeusza Kościuszki 16
Sopot,Poland
Phone
536 117 997