Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Seria wydarzeń Seria wydarzeń: Spotkanie autorskie w Sopotece

Dariusz Rosiak – spotkanie autorskie z dziennikarzem

18 grudnia, 2023 @ 18:00

Dariusz Rosiak - spotkanie autorskie z dziennikarzem w Sopotece
Dariusz Rosiak — autor podcastu Raport o stanie świata, dziennikarz radiowy i prasowy. wieloletni pracownik francuskiego radia RFI i sekcji polskiej BBC.
Czujnemu oku obserwatora nie może umknąć, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat świat zdecydowanie przyspieszył. W jakim kierunku zmierza i jak zachodzące w nim zmiany mogą wpłynąć na los przeciętnego człowieka? Czy jesteśmy w stanie przewidzieć dokąd nas one zaprowadzą? I co z tym wszystkim mają wspólnego nowe media?
Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania z Dariuszem Rosiakiem – dziennikarzem i komentatorem wydarzeń z Polski i Świata. Na spotkaniu porozmawiamy nie tylko o jego dorobku autorskim, lecz również o tym, jakimi narzędziami najwygodniej jest komunikować się ze słuchaczami i czy czeka na dzień, w którym nie będzie miał czego zaraportować.
Dariusz Rosiak przez wiele lat był związany z Programem III Polskiego Radia i dziennikiem „Rzeczpospolita”, gdzie publikował w dodatku „Plus Minus”. Autor książek: Oblicza Wielkiej Brytanii, Żar. Oddech Afryki, Człowiek o twardym karku. Historia księdza Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela, Wielka odmowa. Agent, filozof, antykomunista, Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan, Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha oraz Bauman. Za Ziarno i krew otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak i był nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2016.
Otrzymał też tytuł Dziennikarza Roku 2020 w konkursie Grand Press.
Na spotkanie zapraszamy 18 grudnia o 18:00 do Sopoteki (Kościuszki 14).
Rozmowę poprowadzi Marcin Wiktor.

Szczegóły

Data:
18 grudnia, 2023
Godzina:
18:00
Seria:
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Sopoteka
Phone
500 663 485
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot,Poland
Phone
500 663 485