Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DKF Kurort „Matka siedzi z tyłu” Hilmar Oddsson, Teatr BOTO

20 marca @ 19:00

Seria wydarzeń Seria wydarzeń: (Zobacz wszystkie)
DKF Kurort Matka siedzi z tyłu

DKF Kurort zaprasza na pokaz MATKA SIEDZI Z TYŁU – to film drogi jakiego jeszcze nie widziałeś. Zapnij pasy i w drogę! Pomysł na ten film doświadczony islandzki reżyser Hilmar Oddsson nosił w sobie przez trzydzieści lat.Opowieść o spóźnionym dojrzewaniu i towarzyszeniu zmarłemu w ostatniej podróży została tu przefiltrowana przez pełną czarnego humoru skandynawską wrażliwość. Jón jest mężczyzną w średnim wieku, który mieszka ze swoją starszą matką na islandzkiej prowincji. Przez lata kobieta zdominowała tę relację, całkowicie podporządkowując sobie nieco zrzędliwego i sfrustrowanego syna. Kiedy matka niespodziewanie umiera, Jón jest zdeterminowany, by wypełnić jej ostatnią wolę, związaną z miejscem pochówku. Bohater starannie czesze i ubiera zwłoki kobiety, sadza je na tylnym siedzeniu samochodu, w którym znalazło się też miejsce dla ukochanego psa Breżniewa, i wyrusza w długą drogę na drugi koniec kraju. Podróż stanie się dla niego nie tylko formą pożegnania z matką, ale też okazją do przemyślenia ich wzajemnej relacji i wszelkich ograniczeń, jakim przez lata musiał stawiać czoła. To też szansa na nowy start, bo w trakcie drogi do Jóna dociera, że najwyższy czas, by zacząć żyć na własny rachunek.

DKF Kurort to obecnie jeden z dwóch Dyskusyjnych Klubów Filmowych w Trójmieście. Powstał w 2005 roku a swoje pierwsze pokazy organizował w nieistniejącym już Kinie Polonia. W 2024 roku wracamy na Monciak, kilkanaście metrów od dawnego Kina Polonia do Teatru Boto.
Organizatorem DKF Kurort jest Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, organizator Sopot Film Festivalu. Reaktywacja klubu odbywa się dzięki finansowaniu Miasta Sopot. Głównym partnerem organizacyjnym jest Teatr BOTO. Patronat medialny Trójmiasto.pl.
Bilety i więcej informacji

Szczegóły

Data:
20 marca
Godzina:
19:00
Seria:
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Teatr BOTO
Bohaterów Monte Cassino 54B
Sopot,Poland
Phone
668 426 664