Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DKF Kurort „Niewinni Czarodzieje” Andrzej Wajda, Teatr BOTO

10 kwietnia @ 19:00

Seria wydarzeń Seria wydarzeń: (Zobacz wszystkie)
DKF Kurort "Niewinni Czarodzieje" Andrzej Wajda, Teatr BOTO

DKF Kurort zaprasza na pokaz filmu Niewinni Czarodzieje, reż. Andrzej Wajda. Prelekcję przed filmem wygłosi Łukasz Maciejewski, uznany polski krytyk i dziennikarz filmowy.

MISTRZOWIE POLSKIEGO KINA: NIEWINNI CZARODZIEJE
reż. Andrzej Wajda, Polska, 1960, 87 min.
„Niewinni czarodzieje” to studium psychologiczne dwojga młodych ludzi. On – to młody lekarz sportowy, „po godzinach” jazzman w piwnicy muzycznej. Wygórowanych ambicji nie ma, marzy o domku i samochodzie, do uczuć nie przywiązuje większej wagi. Ma swoje sposoby budowania pewności siebie – tleni włosy, zachowuje się swobodnie, jeździ na motocyklu, jego kawalerka to pusta nora pełniąca funkcję pokoju z różnymi trofeami i fotografią Einsteina. Ona – to dziewczyna spotkana przypadkowo w lokalu muzycznym. Nic bliższego o niej nie wiadomo. Ta para spędza ze sobą noc, prowadząc swoistą grę miłosną na miny i pozy, a jednak jest coraz bardziej sobą zafascynowana. W miarę upływu czasu beztroska erotyczna gra przeradza się w rozbieranego pokera. W grze w „zapałki” stawka jest wysoka: jeśli dziewczyna przegra, odda się Bazylemu.
DKF Kurort to obecnie jeden z dwóch Dyskusyjnych Klubów Filmowych w Trójmieście. Powstał w 2005 roku a swoje pierwsze pokazy organizował w nieistniejącym już Kinie Polonia. W 2024 roku wracamy na Monciak, kilkanaście metrów od dawnego Kina Polonia do Teatru Boto.
Organizatorem DKF Kurort jest Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, organizator Sopot Film Festivalu. Reaktywacja klubu odbywa się dzięki finansowaniu Miasta Sopot. Głównym partnerem organizacyjnym jest Teatr BOTO. Patronat medialny Trójmiasto.pl.
Bilety i więcej informacji

Miejsce wydarzenia

Teatr BOTO
Bohaterów Monte Cassino 54B
Sopot,Poland
Phone
668 426 664