Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DKF Kurort „Noc na Ziemi” Jima Jarmusha w Teatrze BOTO

13 marca @ 19:00

Seria wydarzeń Seria wydarzeń: (Zobacz wszystkie)
DKF Kurort "Noc na Ziemi" Jima Jarmusha w Teatrze BOTO
DKF Kurort zaprasza na pokaz Noc na Ziemi, reż. Jim Jarmusch, w ramach pasma Kino Kultowe. Prelekcję przed filmem wygłosi Tomasz Garstkowiak
KINO KULTOWE: NOC NA ZIEMI
reż. Jim Jarmusch, USA, 1991, 129 min.
Kultowe kino Jima Jarmusha (Kawa i Papierosy, Broken Flowers). Pięć taksówek, pięć miast, jedna noc. Podróż z bohaterami tego podszytego czarnym humorem filmu, zanurzonego w świetle miejskich latarni i neonów, rozpoczynamy wieczorem w Los Angeles, by podążyć następnie przez nocny Nowy Jork, Paryż, Rzym i przywitać blady, zimowy świt w Helsinkach.
DKF Kurort to obecnie jeden z dwóch Dyskusyjnych Klubów Filmowych w Trójmieście. Powstał w 2005 roku a swoje pierwsze pokazy organizował w nieistniejącym już Kinie Polonia. W 2024 roku wracamy na Monciak, kilkanaście metrów od dawnego Kina Polonia do Teatru Boto.
Organizatorem DKF Kurort jest Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, organizator Sopot Film Festivalu. Reaktywacja klubu odbywa się dzięki finansowaniu Miasta Sopot. Głównym partnerem organizacyjnym jest Teatr BOTO. Patronat medialny Trójmiasto.pl.
Bilety i więcej informacji

Szczegóły

Data:
13 marca
Godzina:
19:00
Seria:
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Teatr BOTO
Bohaterów Monte Cassino 54B
Sopot,Poland
Phone
668 426 664