Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Kobiet – spotkanie z Pauliną Reiter autorką książki „Samotne oceany”

8 marca @ 18:00 - 21:00

Dzień Kobiet - spotkanie z Pauliną Reiter autorką książki "Samotne oceany"
Dzień Kobiet to doskonała okazją, aby przybliżyć historię niezwykłej kobiety, legendy żeglarstwa – Krystyny Chojnowskiej – Liskiewicz, pierwszej kobiety, która opłynęła świat solo.
Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, związana z Trójmiastem – wyruszała z portu w Gdańsku, pracowała w gdańskich stoczniach i do tego portu zawsze wracała.
Z pewnością część jej trójmiejskich sąsiadów nie wiedziała, że wchodząc w 1976 roku na pokład małego jachtu „Mazurek” rozpoczyna samotny rejs dookoła świata. Co więcej – że będzie pierwszą kobietą w historii, która tego dokona.
Paulina Reiter, redaktorka „Wysokich Obcasów”, w swojej fascynującej reporterskiej biografii opowiada o Pani Kapitan, jej życiu i morskich przygodach.
Na czele z tą najważniejszą – 30 tysiącami mil morskich samotności i prób dogadania się z żywiołem. „Samotne oceany” to nie tylko historia o odwadze, o żeglarstwie bez GPSa i o kobietach na morzu, ale także o miłości.
Autorka szuka też odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że tak niewiele osób w Polsce słyszało o Krystynie Chojnowskiej-Liskiewicz i przywraca pamięć o zapomnianym wyczynie Pani Kapitan.
Spotkanie autorskie z Pauliną Reiter poprowadzi Ania Myszkowska-Sznajder, współzałożycielka klubu kobiet YCS NA FALI, fanka żeglarstwa i autorka warsztatowych spotkań rozwojowych dla kobiet.
KIEDY: 8 marca, godz. 18:00
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny,
obowiązują zapisy w formularzu pod linkiem https://forms.gle/CoxHcMERQ9DYegxm9
GDZIE: restauracja DO BRZEGU, siedziba YACHT CLUBU SOPOT, Al. Mamuszki, Sopot
Liczba miejsc ograniczona.
Wydarzenie współorganizowane z Miastem Sopot w ramach wydarzenia Marzec Sopocianek.

Szczegóły

Data:
8 marca
Godzina:
18:00 - 21:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Do Brzegu
Phone
+48 881 922 848

Miejsce wydarzenia

Do Brzegu
Mamuszki 2
Sopot,Poland