Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Filmowy mikrokosmos: Małe światy na dużym ekranie” Sopoteka

29 lutego @ 17:30

„Filmowy mikrokosmos: Małe światy na dużym ekranie” w Sopotece
Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu „Filmowy mikrokosmos: Małe światy na dużym ekranie”.
Comiesięczne spotkania przy kawie i herbacie orbitują wokół tematyki szeroko pojętego filmu krótkometrażowego.
Kurs naszych wspólnych międzyświatowych podróży wyznaczają filmoznawcze prelekcje, po których dyskutujemy o podejmowanych w filmach kwestiach.
Kolejne spotkanie cyklu odbędzie się 29 lutego o godzinie 17:30 w Sopotece. Skupimy się wówczas na małych i być może niepozornych, ale niezwykle intensywnych światach naszego dzieciństwa.
Drogę wspólnych rozważań wyznaczą zarówno animowane, jak i aktorskie filmy krótkometrażowe przedstawione w otwierającej spotkanie prelekcji. Tytuły, które weźmiemy na tapet dobrane zostały tak, by reprezentować całą gamę emocji i doświadczeń wieku młodzieńczego. Nie stronią więc ani od przytłaczającego poczucia niepewności, ani tym bardziej od niepowstrzymanej chęci poznania.
Spotkanie poprowadzi bibliotekarka, Kamila Chmara, absolwentka filologii polskiej oraz wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej. Na co dzień pracuje w sopockiej mediatece, w której propaguje równość wszystkich form artystycznego wyrazu. Wszędzie doszukuje się drugiego dna i głęboko wierzy, że każde zetknięcie z kulturą może nas czegoś nauczyć – czy to o świecie, czy o sobie samych. Z tego względu wolne chwile poświęca zarówno na oglądanie Marvela, pisywanie własnej prozy poetyckiej, granie we wszelkiej maści gry, jak i na obserwowanie nocnego nieba.

Szczegóły

Data:
29 lutego
Godzina:
17:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Organizator

Sopoteka
Phone
500 663 485
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot,Poland
Phone
500 663 485