Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Seria wydarzeń Seria wydarzeń: Filmowy Mikrokosmos

Filmowy mikrokosmos – W złotym blasku Oscarów

28 marca @ 17:30

Filmowy mikrokosmos - W złotym blasku Oscarów Sopoteka
Zapraszamy na trzecią odsłonę cyklu „Filmowy mikrokosmos: Małe światy na dużym ekranie”. Comiesięczne spotkania przy kawie i herbacie orbitują wokół filmu krótkometrażowego. Kurs naszych wspólnych międzyświatowych podróży wyznaczają filmoznawcze prelekcje, po których dyskutujemy na tematy podejmowane w filmach.
Podczas marcowego spotkania popławimy się nieco w złotym blasku Oscarów. Przygotujcie się na pogłębioną analizę kilku spośród nominowanych w tym roku tytułów oraz pytania o to, czy wybrane produkcje faktycznie odzwierciedlają najwyższy poziom sztuki filmowej. Gwarantujemy dyskusje nie z tej Ziemi i oddanie sprawiedliwości tym kandydaturom, na temat których opinia publiczna uparcie milczy.
Do zobaczenia 28 marca o 17:30 w Sopotece!
Spotkanie poprowadzi nasza bibliotekarka, Kamila Chmara, absolwentka filologii polskiej oraz wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej. Na co dzień pracuje w Sopotece, w której propaguje równość wszystkich form artystycznego wyrazu. Wszędzie doszukuje się drugiego dna i głęboko wierzy, że każde zetknięcie z kulturą może nas czegoś nauczyć – czy to o świecie, czy o sobie samych. Z tego względu wolne chwile poświęca zarówno na oglądanie Marvela, pisywanie własnej prozy poetyckiej, granie we wszelkiej maści gry, jak i na obserwowanie nocnego nieba.

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot,Poland
Phone
500 663 485