Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

HAUSER – REBEL WITH CELLO Ergo Arena Sopot Gdańsk

5 listopada, 2023 @ 20:00

Hauser rebel with cello Ergo Arena

HAUSER – muzyczny wizjoner, łamiący wszelkie zasady. Perfekcyjnie łączy klasykę z ostrym brzmieniem i wizerunkiem romantycznego uwodziciela. Każdy utwór interpretuje tak, że ciarki przechodzą po ciele.

Założyciel duetu 2Cellos, znany obecnie jako HAUSER, ogłasza swoją długo wyczekiwaną, pierwszą w historii, światową solową trasę koncertową REBEL WITH CELLO. W Polsce zagra dwukrotnie, a 5 listopada 2023 usłyszymy go w ERGO ARENIE na granicy Gdańska i Sopotu.

Bilety na koncerty HAUSERA w naszym kraju dostępne będą od 28 września na biletserwis.pl.

REBEL WITH CELLO, a właściwie bad boy klasyki to muzyczne objawienie kilku lat. Nie bez powodu mówi się o nim: wizjoner, łamiący wszelkie utarte zasady muzyczne. Jego wirtuozowski i uduchowiony styl gry został doceniony w najbardziej prestiżowych krajowych i międzynarodowych konkursach instrumentalnych.

Kiedy postanowił stworzyć zupełnie nową jakość dla klasyki i ze swoją wiolonczelą wyszedł poza sztywne ramy filharmonii, osiągnął niebywały sukces. Jest klasycznie wykształconym muzykiem i przyszłość wiązał z muzyką poważną… do czasu. Podobnie jak Luca Sulić, z którym później założył zespół 2Cellos, doszedł do wniosku, że pragnie poczuć atmosferę wielkiej sceny, niekoniecznie tej klasycznej. Tak zrodził się pomysł na zaaranżowanie przeboju Michaela Jacksona „Smooth Criminal”. Swoją wersję Stjepan Hauser i Luca Sulić wrzucili do sieci i… stali się sensacją w internecie.

Potem były kolejne rewelacyjne i energetyczne przeróbki przebojów Nirvany, Muse, AC/DC. Młodymi wiolonczelistami zachwycił się sam sir Elton John, który zabrał duet w roli supportu na swoją światową trasę w 2012 roku. Tak pierwszy raz muzycy trafili do Polski, gdzie grali przed Brytyjczykiem w Atlas Arenie w Łodzi.

W listopadzie 2017 roku wrócili, mając już  pozycję światowych gwiazd, nic więc dziwnego, że bilety na warszawski występ wyprzedały się kilka miesięcy wcześniej. Niespełna pół roku później duet 2Cellos wystąpił w Krakowie i na Pomorzu, a w maju tego roku – w wypełnionej po brzegi Atlas Arenie w Łodzi. Swoją dynamiczną grą wiolonczeliści podbili serca publiczności na całym świecie.

Dominujący, ale też uwodzicielski i całkowicie zwariowany, energetyczny i romantyczny – taką rolę dla siebie przyjął w 2Cellos Stjepan Hauser. Rozpoczęcie kariery solowej było zatem tylko kwestią czasu.

Dynamiczna i elektryczna gra spowodowała, że HAUSER szturmem podbija świat. Karierę wiolonczelisty śledzi blisko 15 milionów fanów na Facebooku, Instagramie i Youtube, ale jego sukces wykracza daleko poza obserwujące go osoby w mediach społecznościowych, bo rzesza fanów wciąż rośnie.

Jest prawdziwym muzycznym fenomenem i zwierzęciem scenicznym: z jednej strony sprawnym wirtuozem, a z drugiej – emanuje czystym magnetyzmem. Nie można mu odmówić umiejętności jednoczenia pokoleń melomanów.

 

Bilety tutaj

Szczegóły

Data:
5 listopada, 2023
Godzina:
20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Witryna internetowa:
https://ergoarena.pl/wydarzenia-lista/hauser/

Miejsce wydarzenia

Ergo Arena
Plac Dwóch Miast 1
Sopot,Poland
+ Google Map