Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Historie z kuchni – bigos, schabowy i pierogi w Sopotece

15 maja @ 17:30

Historie z kuchni - bigos, schabowy i pierogi w Sopotece
Historie z kuchni czyli jak powstała pizza, skąd wzięły się pierogi, czy zrazy to polska potrawa, kto wymyślił makaron i czy fasolka po bretońsku faktycznie pochodzi z Bretanii?
O tym i o wielu innych „smacznych” tematach, o wielkich kucharzach, słynnych restauracjach i kultowych potrawach opowie Sławomir Walkowski w cyklu „Historie z kuchni”.
Tytuł czwartego wykładu to „Bigos, schabowy i pierogi. Jak trafiły na nasze stoły”. Myślicie, że wiecie już wszystko o klasykach polskiej kuchni? W takim razie zapraszamy do Sopoteki w maju z cichą nadzieją, że niejednego zaskoczymy historiami o daniach, o których lubimy myśleć, że nie mają przed nami żadnych tajemnic.
O prelegencie:
Sławomir Walkowski – dziennikarz przez lata związany z rozgłośniami Radio Arnet, Radio Plus i Radio Gdańsk, obecnie felietonista dwutygodnika „Pielgrzym”. Magister historii i wielbiciel literatury oraz filmów science-fiction, autor książek wojenno-morskich “Wielkie polowanie” oraz “Niezłomny”, pasjonat gotowania, jedzenia i podróżowania, żeglarz, narciarz i zapalony rowerzysta.
Na wykład zapraszamy 15 maja o 17:30.

Szczegóły

Data:
15 maja
Godzina:
17:30
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Sopoteka
Phone
500 663 485
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot,Poland
Phone
500 663 485