Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Islandia i Polacy – spotkanie autorskie w Sopotece

28 listopada, 2023 @ 18:00

Islandia i Polacy - spotkanie autorskie w Sopotece
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Aleksandrą Kozłowską i Mirellą Wąsiewicz, autorkami książki „Islandia i Polacy. Historie tych, którzy nie bali się zaryzykować”.
Spotkanie odbędzie się 28 listopada o godz. 18:00 w Sopotece.
O książce:
Polacy, niczym kiedyś Wikingowie, dotarli do brzegów Islandii w poszukiwaniu lepszego życia. Dziś są tam najliczniejszą mniejszością narodową.
To pierwsza książka, która mówi o blaskach i cieniach życia na Islandii. Polacy pracują tam we wszystkich sektorach, zakładają własne biznesy, przewodzą strajkom, stoją na czele rady miejskiej. Jedni są tak bogaci, że mogą kupić żonie gwiazdkę z nieba, inni ledwo wiążą koniec z końcem. Historię „nowych Wikingów” piszą po swojemu. Opowiadają o problemach, których się nie spodziewali, pokazują życie na Islandii z wielu perspektyw, zdradzają miejsca, które warto zobaczyć i te, do których lepiej się nie zapuszczać. Podczas spotkania autorki opowiedzą historię Polaków, którzy wybrali tą odległą wyspę na swój dom. Dowiemy się m.in: co sprawiło, że zostali na stałe? Jak żyją i gdzie pracują? Czy można tam zarobić i ile kosztuje życie na wyspie? Czym różni się życie na wyspie od tego tu w Polsce?
Spotkanie poprowadzi Tomasz Kot.
Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
28 listopada, 2023
Godzina:
18:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Sopoteka
Phone
500 663 485
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot,Poland
Phone
500 663 485