Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jazz Jam Session: Kobiecym Głosem z Szymborską Teatr BOTO

7 grudnia, 2023 @ 20:00

Seria wydarzeń Seria wydarzeń: (Zobacz wszystkie)

NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA -„Kobiecym Głosem z Szymborską”

Tym razem Jazz Jam Session w BOTO będzie trochę inny, bardziej poetycki.

Wystąpi dla Was czteroosobowy skład z kontrabasem i instrumentami perkusyjnymi. Dopełnieniem warstwy muzycznej są recytowane wiersze Polskiej Noblistki, a także 10 oryginalnych kompozycji do Jej słów.

Kilka słów od artystek:

Mówiąc krótko dwie utalentowane i wrażliwe Kobiety będą śpiewać  i mówić słowami Szymborskiej nie tylko o miłości i pragnieniu, żeby być kochaną, ale przede wszystkim o swoim dojrzałym postrzeganiu świata, jego blaskach i cieniach.

Program składa się z 31 utworów, które są autorskimi kompozycjami Doroty Wasilewskiej do słów współczesnych poetów, takich jak Dagny Ślepowrońska, Zbigniew Jarzyna, Dariusz Wasilewski, Tadeusz Kubiak, Roman Śliwonik, Edward Stachura, Rafał Wojaczek oraz Jerzego Jarniewicza, laureata nagrody Nike. Promocja polskiej poezji współczesnej, była szczególnie ważne dla samej Wisławy Szymborskiej, która zawsze dążyła do wspierania rodzimych poetów i poetek.

Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji. Po pierwszym set-cie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni.

Bilety

Szczegóły

Data:
7 grudnia, 2023
Godzina:
20:00
Seria:
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Teatr BOTO
Phone
668 426 664
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Teatr BOTO
Bohaterów Monte Cassino 54B
Sopot,Poland
Phone
668 426 664