Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kosmos – koncert z cyklu Jazz w BOTO

24 listopada, 2023 @ 20:00

Jazz w BOTO - koncert zespołu Kosmos
Kosmos to łódzki kwintet jazzowy założony w 2020 roku przez pianistę Stanisława Szmigiero, saksofonistę Iwo Tylmana oraz trębacza Jana Ostalskiego.
Skład zespołu przybrał ostateczny kształt dwa lata później po dołączeniu kontrabasisty Kamila Guźniczaka oraz perkusisty Kacpra Kuty.
W autorskich kompozycjach słychać inspiracje polską muzyką jazzową i yassową, uzupełnione o wpływy elektroniki i hip-hopu. Utwory cechują liryczne melodie, przestrzeń zmieszana z intensywnością brzmienia, ciekawe struktury rytmiczne oraz pierwiastek eksperymentu.
Każdy z członków zespołu odznacza się ekscentrycznym charakterem i odmiennymi muzycznie środkami wyrazu – można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to grupa dziwnych ludzi. Mimo nieznanych sobie powodów, członkowie Kosmosu z sukcesem dopełniają się wzajemnie na scenie i tworzą spójną artystycznie wizję otaczającej ich przestrzeni.
Kosmos oficjalnie zadebiutował singlem ,,JA” w czerwcu 2023 roku. Zespół regularnie koncertuje po całej Polsce, został wyróżniony w konkursie JAZZiNSPIRACJE w ramach 13. Lublin Jazz Festival oraz jest uznany za jeden z najbardziej obiecujących jazzowych zespołów w Polsce, wygrywając konkurs ,,Generacja Jazz” organizowany przez wytwórnię U Know Me Records.
Bilety:
przedsprzedaż: 30 zł
w dniu koncertu: 40zł

Szczegóły

Data:
24 listopada, 2023
Godzina:
20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Teatr BOTO
Phone
668 426 664
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Teatr BOTO
Bohaterów Monte Cassino 54B
Sopot,Poland
Phone
668 426 664