Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jazzpospolita „Obiekt” – koncert w Teatrze BOTO

12 kwietnia @ 20:00

Jazzpospolita "Obiekt" - koncert w Teatrze BOTO

Jazzpospolita to zespół od samego początku działający na przekór: skojarzeniom, modom, a nawet własnej nazwie. Grupa z założenia balansuje pomiędzy gatunkami i dzięki temu przez lata wypracowała charakterystyczne brzmienie. Post, avant, pre, trans, prog, soft, hard? Jazz, rock, ambient, minimal, trip-hop? Wszystkie etykietki, którymi opatrzono twórczość Jazzpo, naprawdę trudno wymienić. Czy da się je wszystkie spiąć jazzową klamrą?

Harmonie, dynamika, wrażliwość i melodyjność – to na pewno składa się na otwarte kompozycje Jazzpo, które ewoluują w zależności od potrzeby chwili. Dzięki różnorodności swojego brzmienia Jazzpospolita jest gorąco przyjmowana zarówno na scenach klubowych, festiwalach i filharmoniach.

15 lat aktywności artystycznej, 8 albumów, kilkaset koncertów w ramach międzynarodowych tras – tak w największym skrócie można opisać działalność Jazzpospolitej. Przez ten czas zespół wystąpił na takich imprezach jak: London Jazz Festival, Copenhagen Jazz Festival, Jazz Comblain, Open’er Festival, Męskie Granie, Jazz Jamboree, Match & Fuse, Edinburgh Jazz & Blues Festival, Garana Jazz, Kaliningrad City Jazz. Uznanie dla występów Jazzpospolitej na żywo wyraziła redakcja 3 Programu Polskiego Radia, nazywając zespół odkryciem koncertowym roku 2011. Koncert Jazzpospolitej na finał Męskiego Grania w 2012 roku obejrzało ponad 10.000 osób. W 2015 roku Jazzpospolita jako jeden z pierwszych zespołów zagrała trasę koncertową w Chinach, udokumentowaną wydaniem płyty “Jazzpo! Live Made in China”. W 2011 roku grupa zdobyła przyznawaną przez widzów nagrodę na IX Święcie Kina Niemego za najlepszą muzykę graną na żywo do wyświetlanego obrazu.

W 2023 ukazała się najnowsza płyta Jazzpospolitej, pt. „Obiekt”.

skład:

Stefan Nowakowski – kontrabas

Michał Milczarek – gitara, elektronika

Miłosz Oleniecki – instrumenty klawiszowe

Wojtek Sobura – perkusja

Dyskografia:

Polished Jazz, EP (2009)

Almost Splendid (2011)

Impulse (2012)

Repolished Jazz (2012)

Jazzpo! (2014)

Jazzpo! Live Made in China (2016)

Humanizm (2017)

Przypływ (2020)

Obiekt (2023)

Recenzje:

„Świat bywa zaskakujący, co potwierdza przypadek Jazzpospolitej, eklektycznej brzmieniowo grupy, która teoretycznie – mocno ukochana przez krytykę na początku kariery – powinna się przestać rozwijać i osiąść na laurach. Tymczasem wydała najlepszą płytę w dyskografii (…).”

Bartek Chaciński, Polifonia, Polityka

„Jak dla mnie Jazzpospolita może występować tutaj co tydzień, jeśli tylko zaoferuje to, co przyniósł chyba jeden z najlepszych koncertów w ramach Ars Cameralis, na którym w ciągu ostatnich edycji miałem okazję się pojawić.“

Marek Cichoń, portal Music Is

„Świetna pozycja i dla wielbicieli rodzimego nu jazzu, i dla rozglądających się za czymś bardziej ambitnym fanów niezależnego rocka”.

Gazeta Wyborcza

„Niesamowita ścieżka dźwiękowa do każdej możliwej ucieczki z codzienności” czy „Zjawiskowo transowy album. Zatracająco transowy”.

portal Jazzmotional

Jazzpospolita gra teraz transową, nasyconą elektroniką fuzję ambientu, minimalizmu i nieco patetycznego pinkfloydyzmu z czasów zdrowo przed „The Wall”, jeśli wiecie, co mam na myśli. Improwizacja? Jest jej tu zapewne dużo, ale raczej w formie złapanych w locie pomysłów na melodie czy formy, przetworzonych później podczas żmudnej, studyjnej dłubaniny. Solowych, instrumentalnych popisów tu nie usłyszymy, co kieruje obecną edycję zespołu Nowakowskiego w stronę nurtu tak owocnie i – na miarę sceny off – lukratywnie przemierzanego przez championów z The Necks czy challengerów z GoGo Penguin. Ale to propozycja w pełni oryginalna, artystycznie spełniona i bardzo komunikatywna.

Adam Domagała Z Dżezem Lżej. Zaprasza Adam Domagała, vol. 2

Teatr BOTO

Bilety

Szczegóły

Data:
12 kwietnia
Godzina:
20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Teatr BOTO
Phone
668 426 664
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Teatr BOTO
Bohaterów Monte Cassino 54B
Sopot,Poland
Phone
668 426 664