Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Laboratorium Ballad i Romansów. Art’n’Voices vs. Adam Mickiewicz

3 listopada, 2023 @ 19:00 - 20:00

Laboratorium Ballad i Romansów. Art’n’Voices vs. Adam Mickiewicz
„Laboratorium Ballad i Romansów” jest interdyscyplinarnym projektem słowno-muzycznym z autorskimi wizualizacjami i elementami ruchu scenicznego.
Po wielkim sukcesie projektu „Laboratorium Ballad i Romansów. Art’n’Voices vs. Adam Mickiewicz” Zespół Wokalny Art’n’Voices razem z zaprzyjaźnionymi artystami rozszerza formułę wydarzenia i ponownie bierze na warsztat nieśmiertelne teksty Adama Mickiewicza.
W pierwszy piątek listopada (03.11.23) przestrzeń sopockiego Teatru Atelier stanie się swoistym laboratorium, w którym trójmiejscy artyści będą eksperymentować z dziełem Mickiewicza, dokonując próby przeszczepienia idei polskiego romantyzmu na grunt XXI-wiecznej sztuki.
Zadania tego podejmie się Zespół Wokalny Art’n’Voices, (zdobywcy Fryderyka 2021) specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej a cappella, który zaprezentuje wydane 200 lat temu poezje w zupełnie nowej odsłonie. Zespół wykona improwizacje tworzone na żywo do tekstu słownego oraz utwory młodych polskich kompozytorów, oddające klimat i charakter „Ballad i Romansów”.
Wraz z muzykami w twórczy dialog wejdą aktorzy, tancerka Joanna Nadrowska i skrzypek jazzowy Tomasz Chyła. Za reżyserię całości odpowiada Piotr Kosewski.
Cztery bieguny sztuki scalone w jeden performance muzyczno-literacko-wizualny to wydarzenie, które na nowo ukaże nieśmiertelne teksty Adama Mickiewicza. Nie jest to tradycyjny koncert lub spektakl teatralny, lecz wydarzenie po którym widz zadaje sobie pytania na temat granic sztuki i przenikania się jej dziedzin.
03.11.2023
Godz. 19:00
Teatr Atelier, im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie
Organizator: Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej, Zespół Wokalny Art’n’Voices i Teatr Nieduży

Szczegóły

Data:
3 listopada, 2023
Godzina:
19:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:

Organizator

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Phone
58 550 10 01

Miejsce wydarzenia

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Al. Mamuszki 2
Sopot,Poland
Phone
58 550 10 01
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia