Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Marta Szefke Groove Band – Teatr BOTO, Sopot

5 stycznia @ 20:00

Marta Szefke Groove Band Teatr BOTO, Sopot

Trójmiejski zespół Marta Szefke Groove Band powstał w maju 2016 roku, dwa miesiące później zadebiutowali na scenie finałowej Polish Blues Challenge podczas Suwałki Blues Festival. Zespół jest laureatem Konkursu Piosenki Osobistej w Świeciu, występował także m.in. na Gdynia Blues Festiwal, festiwalu Blues w Leśniczówce, Augustowskim Blues Maratonie. Grupa wykonuje autorskie utwory, w których słychać wpływy bluesa, rhythm’n’bluesa, soulu, jazzu, a nawet funku. Teksty – po polsku – mówią o człowieku, jego relacji z rzeczywistością, z innymi, z samym sobą, czasem na poważnie, a czasem z przymrużeniem oka.

W kwietniu 2022 ukazała się płyta EP zespołu, Złapać ostrość, która otrzymała patronat medialny RadioJAZZ.FM i Jazzpress. Album gościł na antenie wielu stacji radiowych, m.in. Radio 357, Trójka, Radio Kultura, Radio Białystok, Radio Lublin, Radio Kielce, RadioJAZZ.FM, Radio RDC, Radio Afera, Polskie Radio 1030 Chicago. Klip do pierwszego singla zespołu, Dokąd, emitowany jest w stacji Jazz TV. Płyta zebrała świetne recenzje:

Przekaz, szlachetny wokal, erudycja muzyczna – to wszystko znalazło swoje odbicie na pierwszym mini albumie grupy Marta Szefke Groove Band.

Łukasz Dębowski, portal Polska Płyta/Polska Muzyka

To utkane z wysublimowanych dźwięków muzyczne tworzywo rozpięte między bluesem, jazzem i soulem, niekiedy pulsujące mocnym funkowym groovem, innym razem tchnące piosenkowym przebojem.”

Mariusz Szalbierz, Twój Blues

(…) [Kompozycje] odwołują się do takich wzorów, jak repertuar Raya Charlesa, Arethy Franklin, Erica Claptona, Otisa Reddinga, Stinga, Tiny Turner. (…) Większość z nich bez problemu może stać się radiowymi przebojami.”

Stanisław Danielewicz, Zawsze Pomorze

Skład zespołu:
Marta Szefke – wokal, kompozycje, teksty
Dmytro Poeta – instr. klawiszowe, wokal wspierający

Bartłomiej Szefke – wokal wspierający
Krzysztof Pawłocki – gitara elektryczna
Krzysztof Hnatiuk – bas
Piotr Jankowski – perkusja

Z niejednego muzycznego pieca chleb jedli, każdy jest muzyczną indywidualnością, ale łączy ich fakt, że kochają występy na żywo, świetnie czują się ze sobą na scenie i szybko nawiązują relację z publicznością, co jest ich znakiem rozpoznawczym.

Marta Szefke Groove Band w Internecie:
https://www.youtube.com/channel/UCtCm-LbEmVadRslKhCUuWrA
https://www.facebook.com/MartaSzefkeGrooveBand
https://www.instagram.com/marta_szefke_groove_band/

BILETY

Szczegóły

Data:
5 stycznia
Godzina:
20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Teatr BOTO
Phone
668 426 664
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Teatr BOTO
Bohaterów Monte Cassino 54B
Sopot,Poland
Phone
668 426 664