Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mojo – Trójmiejska kapela na koncercie w Teatrze BOTO

26 kwietnia @ 20:00

Mojo - Trójmiejska kapela na koncercie w Teatrze BOTO

Mojo to nowy, 5-osobowy skład z Trójmiasta, grający przyprawiającą o zawrót głowy, wysokoprocentową mieszankę tradycyjnych amerykańskich brzmień z nowoczesną, polską zadziornością. Zespół czerpie inspiracje z rytmów, które królowały niegdyś na najlepszych, szalonych imprezach, tworząc wyjątkowe połączenie między muzykami a publicznością.

Mojo łączy ze sobą wpływy muzyki Cajun, Soul’u i  Rhythm’n’bluesa – to brzmienia, które trzęsły posadami klubów tanecznych i zadymionych salonów amerykańskiego południa od Memphis po nowy Orlean – z tradycyjnymi akcentami zapożyczonymi między innymi z polskiego folkloru. Hipnotyczny groove, wpadające w ucho riffy i niesamowita chemia między muzykami to przepis na niezapomniany wieczór.

Z amerykańskim wokalistą Felipe Schrieberg na czele zebrała się śmietanka muzyków związanych od lat z trójmiejskim bluesem: Piotr Augustynowicz, Tomek Kruk, Michał Mantaj i Igor Augustynowicz. W tym niepowtarzalnym składzie muzycy wykonują zarówno premierowy, autorski materiał jak i klasyki rock’n’rolla, przy czym wielką wagę przykładają do wynajdowania mniej znanych “perełek” w repertuarach swoich ulubionych wykonawców.

Pomysł na ten skład wziął się z przypadkowego spotkania między dwoma gitarzystami grającymi na gitarach lap steel. Po przeprowadzce do Polski po 14 latach kariery w różnych składach w Wielkiej Brytanii i Europie, Felipe zaczął pojawiać się na lokalnych jam sessions, zadomawiając się na dobre na lokalnej scenie muzycznej, najczęściej śpiewając i grając na lapsteelu.

Po jednym z takich jamów, Tomek podszedł do niego mówiąc: “Chyba jesteś jedynym prócz mnie gitarzystą grającym na tym instrumencie, którego tu widziałem!”

To spotkanie było początkiem przyjaźni, z której wkrótce wyrósł pomysł na nowy zespół. Tomek i Felipe postanowili zebrać najlepszych muzyków grających w tym stylu z okolicy, zdolnych stworzyć prawdziwie międzynarodowy, polsko-amerykański skład. Po krótkim czasie spotkań i poszukiwań, Piotr, Igor i Michał dołączyli do nich formując obecny skład Mojo.

Niedługo potem debiut jako headliner na Zaduszkach Bluesowych dla wyprzedanej sali klubu Fama w Białymstoku, a tydzień później doskonale przyjęty koncert na zakończenie festiwalu “Bluesonalia” w Koninie. Mojo można było także usłyszeć w audycji “Dzieci Bluesa” Jana Chojnackiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych redaktorów muzycznych w Polsce.

Obecnie Mojo ciężko pracuje nad nowym, autorskim materiałem, który będzie można usłyszeć na koncertach w 2024 roku w całej Polsce.

BOTO 

BILETY

Miejsce wydarzenia

Teatr BOTO
Bohaterów Monte Cassino 54B
Sopot,Poland
Phone
668 426 664