Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Seria wydarzeń Seria wydarzeń: Spotkanie autorskie w Sopotece

Mówiąc językami – spotkanie autorskie z prof. Michałem Rusinkiem

16 grudnia, 2023 @ 12:00

Mówiąc językami - spotkanie autorskie z prof. Michałem Rusinkiem
Zapraszamy na spotkanie autorskie z prof. Michałem Rusinkiem pt. „Mówiąc językami”, które będzie podróżą przez różne obszary naszego języka: od literackiego po potoczny, od młodzieżowych słów po boomerskie zwroty, od tego w wymiarze bardzo osobistym po publiczny, używany przez media i polityków.
Rozpoczniemy od literackiego majsterkowania, w którym język jest narzędziem twórczym, miejscem, gdzie rodzą się unikalne światy i historie.
Prof. Rusinek podzieli się z nami swoją wizją języka literackiego, ukazując jego potęgę i niezwykłą zdolność do wyrażania głębokich emocji.
Następnie przeniesiemy się w świat codzienności, gdzie młodzieżowe słowa mieszać się będą z boomerskimi zwrotami. Michał Rusinek przybliży nam subtelności tego dynamicznego językowego dialogu między pokoleniami, zastanawiając się nad tym, jak język kształtuje naszą kulturę i tożsamość.
Serdecznie zapraszamy 16 grudnia o 12:00 do Sopoteki (Kościuszki 14).
Rozmowę poprowadzi Ewa Lewandowska.
O autorze:
Michał Rusinek, jak sam o sobie pisze, wykłada (literaturoznawstwo na UJ), przekłada (książki) i układa (wierszyki, piosenki i felietony). A do tego specjalizuje się w retoryce, czego wyraz dał w bestsellerach „Jak się dogadać? Czyli retoryka codzienna” (z Anetą Załazińską), „Dobra zmiana. Czyli jak się rządzi światem za pomocą słów” (z Katarzyną Kłosińską) czy „Mroczny Eros. Pypcie na języku polityki”. Ostatnio przygląda się zwłaszcza retoryce polityków i jak deklaruje, będzie to robił, „dopóki nie przestaniemy żyć w ciekawych czasach”.
Źródło: michalrusinek.pl

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot,Poland
Phone
500 663 485