Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Noc Muzeów w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie

18 maja @ 19:00 - 23:00

Noc Muzeów w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie
 Przed nami Sopocka Noc Muzeów w Państwowej Galerii Sztuki – zwiedzanie galerii przy świetle księżyca i nad brzegiem morza.
⭐ Program Nocy Muzeów rozpoczniemy od oprowadzania Ewy Kuryluk po jej indywidualnej wystawie „Spotkanie na brzegu morza”. Będzie to niezwykła okazja do spotkania z tą wybitną artystką.
🌘 Noc Muzeów w PGS będzie również jedną z ostatnich okazji do obejrzenia kończącej się w dniu następnym wystawy Władysława Hasiora i Daniela Rycharskiego „mogę wam opowiedzieć o sobie o was”. Młodszych odbiorców sztuki, zaciekawionych osobliwymi dziełami prezentowanymi na tej wystawie, zapraszamy wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne. Pod okiem artystki Grażyny Rigall, uczestnicy stworzą maleńkie proporce, wykorzystując przedmioty codziennego użytku, takie jak krawaty, chusteczki, spinki, łyżeczki.
⭐ Swoje pierwsze wrażenia po obejrzeniu nowej wystawy Ewy Kuryluk, odwiedzający będą mogli przemienić w kreatywne działanie w strefie twórczej, która zamieni się w pracownię kolażu. Powstaną małe, średnie i olbrzymie Człekopejzaże.
🌘 Noc Muzeów w PGS zakończymy zwiedzaniem galerii przy świetle księżyca i nad brzegiem morza. Zobaczymy niebo na ekranie i udamy się w podróż statkiem zabawką nasłuchując szumu morza, wiatru i krzyku mew. Może uda nam się obrysować swój i księżyca cień.
—————————
🌘⭐ Program wydarzeń 👇
▪ 19:00 – 20:00 / Wystawa Ewa Kuryluk. Spotkanie na brzegu morza, oprowadzanie autorskie.
Prowadzenie: Ewa Kuryluk
▪ 19:00 – 21:00 / Strefa twórcza dla dzieci – człekopejzaże, kolaże
▪ 20:00 – 21:30 / Warsztaty otwarte dla rodzin z dziećmi ,,Nie taka sztuka straszna jak ją rzeźbią i malują”. Warsztaty z tworzenia obiektów na bazie prac z wystawy Władysław Hasior-Daniel Rycharski. mogę wam opowiedzieć o sobie, o was
Prowadzenie: Grażyna Rigall
▪ 21:45 – 22:15 oraz 22:30 – 23:00 / Przy świetle księżyca i nad brzegiem morza. Wspólne działanie na wystawie Ewy Kuryluk. Spotkanie na brzegu morza
Prowadzenie: Paula Nastały i Iwona Zając
👉 Wstęp na wszystkie wydarzenia 1 zł.
—————————
Szczegółowy program pozostałych sopockich wydarzeń dostępny jest na stronie www.nocmuzeow.sopot.pl.
Partnerzy Sopockiej Nocy Muzeów: Miasto Sopot, Hipodrom Sopot, Muzeum Sopotu, Teatr Atelier, Teatr Wybrzeże, Teatr BOTO, kawiarnia Dwie Zmiany, Goyki 3 Art Inkubator, Państwowa Galeria Sztuki, Grodzisko Sopot.

Miejsce wydarzenia

Państwowa Galeria Sztuki
Plac Zdrojowy 2
Sopot,Poland
Phone
+48 58 551 06 21