Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Regaty Sopot Cup 2024 zaliczane do Pucharu Polski

8 czerwca @ 00:00 - 9 czerwca @ 00:00

Regaty Sopot Cup 2024 zaliczane do Pucharu Polski

Uczniowski Klub Sportowy Navigo organizuje w dniach 8-9 czerwca regaty Sopot Cup 2024 zaliczane do Pucharu Polski. Na starcie zobaczymy m.in. czołówkę żeglarzy startujących na katamaranach oraz na latających łódkach Moth i Wasz.

W sobotę, 8 czerwca, parada katamaranów przepłynie w pobliżu molo.

W regtach Sopot Cup 2024, na starcie staną najlepsi regatowcy specjalizujący się w żegludze na katamaranach – bardzo szybkich jachtach dwukadłubowych oraz zawodnicy na jednostkach klasy Moth i Waszp – jednoosobowych, bardzo szybkich małych łódkach, żeglujących cały czas nad wodą na hydroskrzydłach.

Zawodnicy na katamaranach wystartują w klasach: A-class, F18, Open, Hobie Cat 16 i 14, Topcat. W kategorii A-class, bardzo szybkich i efektownie wyglądających katamaranów, zobaczymy światową czołówkę żeglarzy, m.in. Jakuba Surowca, aktualnego Mistrza Świata, reprezentanta klubu UKS Navigo Sopot.

Regaty będą rozgrywane blisko sopockich plaż. Atrakcją dla kibiców będzie parada katamaranów przy sopockim molo w sobotę o godzinie 12.00, gdzie przy sprzyjającej pogodzie z bliska będzie można zobaczyć na wodzie zawodników na swoich łódkach.

Regaty odbędą się pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego i patronatem Miasta Sopotu.

https://uksnavigo.pl/regatytreningi

Szczegóły

Początek:
8 czerwca @ 00:00
Koniec:
9 czerwca @ 00:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Molo w Sopocie
Molo w Sopocie
Sopot,pomorskiePoland