Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sopocki Bieg Niepodległości 2023

12 listopada, 2023 @ 12:00

sopocki bieg niepodległości 2023
Całymi rodzinami, pojedynczo, w każdym wieku, marszem lub biegiem – wszyscy są zaproszeni na Sopocki Bieg Niepodległości, w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerennego bytu państwowego.
Start do biegu nastąpi 12 listopada 2023 r. punktualnie o godz. 12:00 na skwerze Kuracyjnym.
Do wyboru są dwie trasy, krótsza trasa to pętla 4 km, wariant dłuższy to pokonanie pętli dwukrotnie.
Sopockie Biegi, organizowane z okazji Narodowego Święta Niepodległości, mają już swoją historię. Były organizowane jeszcze w latach 90-tych, pod inną nazwą. Co roku bierze w nich udział spora rzesza biegaczy. Podobnie jak w poprzednich edycjach MOSiR Sopot zaprasza, by biegowe stroje nawiązywały do tego wspaniałego święta. Prosimy, by ubrać się na biało lub na czerwono.
Start i meta zostaną usytuowane na skwerze Kuracyjnym. Zapisując się na bieg, trzeba wybrać dystans. Do wyboru jest odległość 4 lub 8 km. Trasa biegnie po plaży, biegacze zawracają przy potoku Swelina (granica Sopotu i Gdyni) i biegną z powrotem w kierunku molo. Osoby, które nie mają strojów białych lub czerwonych startują z trzeciej strefy startu.
Pomiar czasu umożliwiają specjalne chipy, które zakłada się na kostce.
W biegu mogą wziąć udział biegacze w każdym wieku, także osoby, które wybrany dystans chcą pokonać z kijkami nordic walking.
Przewidziano dwie kategorie: OPEN kobiety i OPEN mężczyźni.
Opłata startowa jest jednakowa dla wszystkich i wynosi tylko 25 zł! Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy odlewany medal, a w muszli dla wszystkich przygotowany zostanie ciepły poczęstunek. To zachęta, by nie odkładać decyzji o udziale w sopockim Biegu Niepodległości i zapisać się jak najszybciej. Zapisy online trwają do czwartku 9 listopada do godz. 10:00.
Zapisy są już otwarte na platformie www.elektronicznezapisy.pl .
Dzieci poniżej 16 lat może zapisać osoba dorosła ze swojego konta przy pomocy funkcji: „Zapisz inną osobę”. Organizatorzy zapewniają miejsce do przebrania się i depozyt.
Plan imprezy:

9:30 – 11:45 – Biuro Zawodów otwarte
12:00 – start do biegu
12:45 – ogłoszenie wyników i dekoracja za miejsca I-III w kategoriach OPEN kobiet i OPEN mężczyzn

Szczegóły

Data:
12 listopada, 2023
Godzina:
12:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Skwer Kuracyjny
Plac Zdrojowy 3
Sopot,Poland