Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Seria wydarzeń Seria wydarzeń: Sopocki Bieg po Plaży

„Sopocki Bieg po Plaży” – Zimą Po Zdrowie na 6 km

17 lutego @ 12:00

Cykl „Sopocki Bieg po Plaży”, to trzy odsłony zimowej imprezy biegowej.

Lubisz biegać o każdej porze roku? Zimowe bieganie po plaży to ciekawe wyzwanie?

Z początkiem nowego roku sopocki MOSiR zaprasza na cykl trzech biegów po sopockiej plaży. Biegi odbędą się w trzy zimowe soboty:

20 stycznia 2024 r. (na 4 km)

17 lutego 2024 r. (na 6 km)

16 marca 2024 r. (na 8 km) o godzinie 12:00.

Cykl zakończy się biegiem marcowym, który wyłoni zwycięzców całego cyklu w ośmiu kategoriach wiekowych i w kategorii OPEN.

Sopocka plaża zimą zachęca do aktywności. Wielu biegaczy uwielbia morską scenerię i wybiera właśnie plażę na swoje codzienne treningi. Dla nich i dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu MOSiR w Sopocie przygotował cykl trzech biegów na różnych dystansach. Można wziąć udział w jednym, dwóch lub wszystkich trzech biegach. Jedynym wymogiem jest ukończenie w dniu biegu 16 lat.

Start i meta zostaną ustawione na plaży. Trasa każdego z biegów została wytyczona po plaży na północ od sopockiego mola. Biegacze pobiegną w kierunku Gdyni (do potoku Swelina) i z powrotem. Na mecie na każdego uczestnika będą czekały pamiątkowe medale i ciepłe napoje.

Zasady rywalizacji

Poszczególne biegi rozstrzygną się w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn. Na zwycięzców tych kategorii będą czekały statuetki i nagrody rzeczowe. W każdym z biegów biegacze będą zbierać punkty do klasyfikacji generalnej w ośmiu kategoriach wiekowych. Obejmie ona wszystkich, którzy pobiegną przynajmniej w dwóch biegach – mówi Józef Kamiński, wicedyrektor MOSiR w Sopocie, organizator cyklu.

Po ostatnim biegu, 16 marca 2024 r., zostaną wręczone statuetki i nagrody rzeczowe za pierwsze trzy miejsca w ośmiu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn i w kategorii OPEN.

Punkty w klasyfikacji generalnej będą naliczane wg zasady: zajęte miejsce to liczba uzyskanych punktów. Im mniej punktów, tym wyższe miejsce w klasyfikacji. W przypadku równej liczby punktów wyższe miejsce zajmuje biegacz, który osiągnął wyższą lokatę na mecie ostatniego biegu. Nagrody w kategoriach wiekowych i w kat. OPEN nie dublują się.

Kategorie wiekowe

  • 16-19 lat
  • 20-29 lat
  • 30-39 lat
  • 40-49 lat
  • 50-59 lat
  • 60-69 lat
  • 70-79 lat
  • 80 lat i powyżej

O przypisaniu do konkretnej kategorii decyduje wiek w dniu danego biegu. Szczegóły dotyczące tej kwestii są zawarte w Regulaminie.

Zapisy i opłaty

Na poszczególne biegi można zapisać się na platformie: elektronicznezapisy.pl:

Bramka do zapisów będzie otwarta do każdego czwartku poprzedzającego start – do godz. 22:00. Opłata startowa za każdy bieg wynosi 40 zł. Mieszkańcy Sopotu z Kartą Sopocką zapłacą 30 zł, a osoby, które w dniu biegu ukończyły 65 lat biorą udział w wydarzeniu za darmo.

Od godziny 10:00 do 11:45 w muszli koncertowej przy molo będzie działało Biuro Zawodów. Zapisując się w dniu wydarzenia na miejscu zapłacimy 80 zł (osoby powyżej 65 lat nadal startują za darmo). Organizatorzy zapewniają na miejscu szatnię damską i męską, a także depozyt.

Organizatorami cyklu biegowego są MOSiR w Sopocie i North Event.

Szczegóły

Data:
17 lutego
Godzina:
12:00
Seria:
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Molo w Sopocie
Molo w Sopocie
Sopot,pomorskiePoland