Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sopot Jazz Festival 2023, Marek Napiórkowski, Raul Midón

7 października, 2023 @ 20:00

Sopot Jazz Festival 2023
W sobotni wieczór 7 października w Sopot Jazz Festival 2023 zaprezentują się: renomowany polski gitarzysta Marek Napiórkowski oraz wybitny wokalista i gitarzysta z USA Raul Midon.
Hipokamp, bo tak nazywa się projekt Marka Napiórkowskiego, to tytuł jego nowej płyty, nawiązującej do tajemniczego i nie do końca zbadanego obszaru, jakim jest ludzki mózg. Podobnie jest z muzyką z tego albumu, która osadzona w oryginalnym kontekście brzmieniowym, jest spektrum tajemniczych i nieoczywistych barw.
„Hipokamp” to album na granicy gatunków, łączący wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych, progresywnego rocka, muzyki etno, funky oraz intrygujących dialogów instrumentów perkusyjnych.
Premierowe Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, różnorakich analogowych syntezatorów i stylowo brzmiącej perkusji.
skład zespołu:
Marek Napiórkowski – gitara
Jan Smoczyński – syntezatory
Paweł Dobrowolski – perkusja
Bartłomiej Miler – perkusja
Raul Midón
Wisienką na torcie festiwalu będzie niewątpliwie występ Raula Raul Midóna, wspaniałego wokalisty, gitarzysty, songwritera, producenta i pieśniarza z USA, którego koncerty zapierają dech w piersiach i są ozdobą wielu światowych gatunkowo różnorodnych festiwali. We własnym repertuarze Raul Midon łączy elementy soulu, jazzu, R&B, wykonując muzykę na żywo na najwyższym poziomie. Podczas koncertów dosłownie można usłyszeć trzy instrumenty naraz, gdyż muzyk potrafi jednocześnie grać na gitarze, bongosach i śpiewać imitując różne instrumenty.
Raul Midón ma na swoim koncie wspólne występy bądź brał udział w nagraniach płyt z takimi gwiazdami jak Stevie Wonder, Herbie Hancock, Marcus Miller, Richard Bona, India Arie, Queen Latifah, Snoop Dogg.
Organizatorzy: Miasto Sopot, Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Partnerzy: Teatr Wybrzeże, Grand Pavilion Radisson Blu Hotel, Sopot
Partner Motoryzacyjny: BMW Bawaria Motors Gdańsk
Patroni Medialni: Jazz Forum, Jazz Press, Jazz Soul, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Trojmiasto.pl, Chilli ZET
Dofinansowano ze środków Miasta Sopotu.

Szczegóły

Data:
7 października, 2023
Godzina:
20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/670438684961755?active_tab=about

Miejsce wydarzenia

Radisson Blu Hotel
Bitwy Pod Płowcami 54
Sopot,Poland
+ Google Map
Phone
+48 58 670 35 35