Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer po Sopocie z przewodnikiem – Walkative! Tour

26 kwietnia @ 17:00 - 19:00

Spacer po Sopocie z przewodnikiem - Walkative! Tour
Spacer po Sopocie – najmniejszym z miast wchodzących w skład Trójmiasta. Z jednej strony sąsiaduje z historycznym Gdańskiem, z drugiej z przemysłową Gdynią. Jaka jest zatem jego rola w tym organizmie? Bardzo prosta, a zarazem bardzo ważna — Sopot to rozrywkowe centrum Trójmiasta🥳!
Kiedyś miejscowość głównie uzdrowiskowa🫁, pełna XIX wiecznych dworków i pałacyków, kawiarenek gdzie spędzała wakacje elita intelektualna i kulturalna kraju. Dziś dawny sznyt miesza się tu z nowoczesnością. Sopot, a w szczególności tzw. Monciak, to miejsce, gdzie spotkać można gwiazdy polskiej kultury, śmietankę towarzyską, a także najbogatszych Polaków demonstrujących swoją zamożność. Ten długi na 600 metrów deptak pełen jest wytwornych restauracji i nowoczesnych klubów, obok których wciąż dostrzec można stare inteligenckie kawiarenki i klimatyczne knajpki. To wszystko kończy się tym, co w Sopocie najważniejsze — najdłuższym na świecie drewnianym molo. Ale Sopot to nie tylko glamour, imprezy i zabawa. To także piękna architektura i spora dawka historii. To tu w Grand Hotelu nocował w trakcie wojny Adolf Hitler, a po wojnie spędzał czas francuski prezydent Charles de Gaulle – oboje spali w tym samym pokoju!
Na naszej wycieczce zobaczymy Monciak z jego najbardziej znanymi budynkami — zarówno tymi starymi, jak i nowymi. Sprawdzimy, co znaleźć można skręcając w boczne uliczki Sopotu, przespacerujemy się pomiędzy pięknymi pałacykami i willami, aby przekonać się, dlaczego ceny mieszkań w Sopocie są najwyższe w całej Polsce. Odwiedzimy najbardziej znanego polskiego niedźwiedzia — Kaprala Wojtka!
Usłyszycie o skandalicznych historiach z życia artystów imprezujących w SPATiFie, a także o lokalnych wojenkach pomiędzy miastem, a kościołem o… publiczny szalet. Pokażemy Wam gdzie w Sopocie najlepiej wybrać się na drinka – nie może tego zabraknąć, Sopot to w końcu najbardziej imprezowe miasto polskiego wybrzeża!
W czasie wycieczki zobaczymy:
– Monciak
Krzywy Domek
– SPATiF (klub Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu i Związku Polskich Artystów Plastyków)
– fontanna Jasia Rybaka
– pomnik niedźwiedzia Wojtka
Grand Hotel
– sopockie molo
– i wiele więcej!
👉 Wycieczkę możecie zarezerwować tutaj:
💻 https://freewalkingtour.com/pl/gdansk/sopot-tour-poland/
☎️ +48 513 875 814
📍 Miejsce spotkania: Centrum Turystyczne przy ul. Dworcowej 4, obok dworca kolejowego
👉 Pamiętajcie, że rezerwacja jest obowiązkowa. Ustaliliśmy limit wielkości grup, także spieszcie się i rezerwujcie!
Wycieczki działają w naszej formule “płacisz ile chcesz” – to wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę. Wysokość kwoty jest dowolna. Możecie jednak pomyśleć o wycieczce jak o wypadzie do kina. Przez około 2 godziny będziecie się dobrze bawić. Niech kwota odzwierciedla cenę biletu – to, czy byliście w tanim kinie studyjnym czy w drogim multipleksie pozostawiamy już Waszej decyzji. Natomiast prosimy o niejedzenie popcornu na wycieczce 😉
Zapraszamy także na nasze inne, regularne trasy po polsku🇵🇱

Szczegóły

Data:
26 kwietnia
Godzina:
17:00 - 19:00
Seria:
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Walkative
Phone
+48 513 875 814
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Centrum Turystyczne
ulica Dworcowa 4
Sopot,Poland