Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Spotkania z Japonią” – Ninja – fakty i mity

27 maja @ 16:30

Seria wydarzeń Seria wydarzeń: (Zobacz wszystkie)
"Spotkania z Japonią" - Ninja - fakty i mity
Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Spotkania z Japonią” będzie dotyczyło ninja, tajemniczych wojowników znających różne techniki walki.
Ninja są powszechnie obecni w różnych formach popkultury. Znamy ich jako ubranych na czarno wojowników, rzucających shurikenami oraz znających magiczne sztuczki. Jednak jacy byli naprawdę?
Na kolejnym “Spotkaniu z Japonią” spróbujemy ustalić, ile jest prawdy w współczesnych wyobrażeniach ninja, jak wojownicy cienia wpłynęli na dzieje Japonii oraz czy na kartach historii zapisali się sławni ninja. Nie zabraknie również informacji o uzbrojeniu oraz metodach szkolenia tych wojowników.
Spotkanie poprowadzi Ania Juozulinas – z zawodu bibliotekarka pracująca w Sopotece. Z wykształcenia antropolog kulturowy, zakochany w kulturze japońskiej. Swoje prace dyplomowe poświęciła następującym zagadnieniom: zmianom postrzegania japońskiej demonologi na przestrzeni dziejów oraz charakterystyce fandomu mangi i anime w Polsce.
Zapraszamy 27 maja o 16:30.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Spotkania z Japonią: Bunka bez tajemnic” finansowanego ze środków miasta Sopotu.

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot,Poland
Phone
500 663 485