Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Światłość i mrok” spotkanie z Małgorzatą Niezabitowską

10 października, 2023 @ 18:00

„Światłość i mrok” - spotkanie autorskie z Małgorzatą Niezabitowską
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Małgorzatą Niezabitowską, 10 października o godzinie 18:00 w Sopotece, Kościuszki 14, rozmowę wokół książki „Światłość i mrok” poprowadzi Daria Szopa.
Małgorzata Niezabitowska – dziennikarka, pisarka, autorka scenariuszy i tekstów piosenek. W latach 1989-1991 była rzeczniczką prasową rządu Tadeusza Mazowieckiego. Udziela się społecznie – w latach 90. działała chociażby jako prezes Fundacji Animals. Należała również do Komitetu Wspierania Budowy Muzeum Historii Żydów Polskich, później będąc członkiem Rady Muzeum POLIN.
W 2001 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2014 roku przyznano jej nagrodę im. Ireny Sendlerowej, przyznawanej dbającym o zachowanie żydowskiego dziedzictwa kulturowego w Polsce.
Jest autorką książek, w tym „Ostatni: współcześni Żydzi polscy”, „Poszukiwanie Ameryki”, „Składana wanna” oraz „W twoim kraju wojna!”.
Najnowsze dzieło Małgorzaty Niezabitowskiej to powieść „Światłość i mrok”, w której na tle najważniejszych historycznych wydarzeń rozgrywa się opowieść o miłości, oddaniu i odwadze. Autorka przenosi na papier atmosferę końca lat 30. XX wieku oraz przedstawia zawiłości ówczesnych relacji polsko-żydowskich. W fabule zetkniemy się również z szeroką panoramą stosunków polsko-ukraińskich i będziemy mieli okazję wkroczyć w świat, w którym zaczęła wyłaniać się narodowa tożsamość naszych wschodnich sąsiadów. Głównymi bohaterami „Światłości i mroku” są Chana oraz Jan. On – Polak, syna majętnego dziedzica; ona – chasydka z bardzo ortodoksyjnej rodziny. Złączy ich nagłe, gorące uczucie, ale przeszkodą w realizacji ich marzeń okaże się nie tylko ich najbliższe otoczenie, ale również zderzenie z uprzedzeniami i ostracyzmem.
Zapraszamy! Wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
10 października, 2023
Godzina:
18:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Sopoteka
Phone
500 663 485
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot,Poland
Phone
500 663 485