Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Seria wydarzeń Seria wydarzeń: Teatr przy stole

Teatr przy Stole pt. „Matka Boska Niespodziewana” Szymona Jachimka

15 stycznia @ 18:30

Teatr przy Stole pt. „Matka Boska Niespodziewana” Szymona Jachimka
Wraz z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego zapraszamy na spektakl z cyklu Teatr przy Stole pt. „Matka Boska Niespodziewana” autorstwa Szymona Jachimka.
15 stycznia, godz. 18:30
Sopoteka / ul. Kościuszki 14 (Sopot Centrum poziom +1)
Wystąpią aktorzy i aktorki Teatru Wybrzeże.
O sztuce:
Komediodramat, w którym autor nie stroni od absurdalnego, często językowego humoru, nie pozbawiony jednak refleksji serio, czy nuty melodramatycznej. Bohaterem sztuki jest czterdziestoletni, samotny po śmierci żony, nauczyciel matematyki z Sanoka. Spotykamy go na cmentarzu, dokąd – jak zwykle – przyszedł „porozmawiać” z żoną. Najwyraźniej nie daje sobie rady ze sobą i swymi uczuciami, od kiedy został sam. Pewnego wieczoru, kiedy jak zwykle poprawia szkolne klasówki, w jego sanockim mieszkaniu zjawia się kobieta podająca się za Matkę Boską i deklarująca chęć rozmowy. W pierwszej chwili bohater jest przekonany, że ma do czynienia z narzucająca się oszustką. Nie mogąc jednak pozbyć się jej (kobieta w niezrozumiały sposób wciąż pojawia się w jego domu), bohater dochodzi do wniosku, że ulega powracającej wciąż halucynacji, co skłania go do udania się do psychiatry. Tajemnicza postać, poprzez kolejne „wizyty” i rozmowy z bohaterem, stara się mu pomóc w ukojeniu bólu po stracie żony. Wie o nim samym bardzo wiele, ma dar przewidywania zdarzeń i sytuacji. Kim zatem jest?
Spektakl otrzymał Nagrodę Dziennikarzy i Krytyków dla najlepszego spektaklu podczas 4. edycji festiwalu TEATROTEKA Fest w 2020 roku.
źródło opisu: https://www.wfdif.pl/
Projekt Teatr przy Stole jest finansowany ze środków miasta Sopotu.

Szczegóły

Data:
15 stycznia
Godzina:
18:30
Seria:
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Sopoteka
Phone
500 663 485
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot,Poland
Phone
500 663 485