Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Wernisaż jednego obrazu” B. Morisot – Księgarnia Smak Słowa

16 listopada, 2023 @ 18:00

"Wernisaż jednego obrazu" Berthe Morisot - Księgarnia Smak Słowa
Jesienne spotkanie ze sztuką w Księgarni Smak Słowa w ramach cyklu „Wernisaż jednego obrazu” poświęcone będzie Berthe Morisot (1841-1895).
Malarka francuska, jedna z założycielek grupy Impresjonistów. Jako jedyna kobieta uczestniczyła w pierwszej wystawie impresjonistów w 1874 roku. Cieszyła się ogromną popularnością i swoje prace prezentowała na wszystkich ośmiu wystawach impresjonistów w latach 1874-1886 z wyjątkiem jednej. Jej nieobecność wówczas spowodowana była chorobą po urodzeniu jedynej córki – Julie Manet. Jej mężem była Eugene Manet, brata Edouarda Maneta. Malowała zazwyczaj kobiety uchwycone w różnych momentach życia, kobiety zadumane, czytające, spoglądające przez okno, opiekujące się dziećmi.
Redaktorka Anna Świtajska przedstawi interesującą sylwetkę tej bardzo ciekawej artystki oraz jeden z jej ostatnich autoportretów. Kopię obrazu będą Państwo mogli przez kolejne miesiące podziwiać w Księgarni Smak Słowa w Sopocie, w oryginalnym rozmiarze i typowej dla okresu oprawie.
W trakcie spotkania zaprezentujemy również interesujące albumy poświęcone malarstwu i sztuce.
Podczas kolejnych wernisaży chcemy Państwu przedstawiać sylwetki i dzieła ciekawych oraz uzdolnionych artystek, których nazwiska są wciąż mało rozpoznawalne. Każde wydarzenie poświęcone będzie jednej bohaterce.
Cykl spotkań jest współfinansowany przez Urząd Miasta w Sopocie ze środków przeznaczonych na kulturę.

Szczegóły

Data:
16 listopada, 2023
Godzina:
18:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Księgarnia Smak Słowa
Phone
+48 507 030 045

Miejsce wydarzenia

Księgarnia Smak Słowa
Bohaterów Monte Cassino 6a
Sopot,Poland
Phone
+48 507 030 045
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia