Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Seria wydarzeń Seria wydarzeń: Wieczorek z książką

Wieczorek z książką – „Człowiek z wysokiego” zamku w Sopotece

7 lutego @ 18:00

Wieczorek z książką - "Człowiek z wysokiego" zamku w Sopotece
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wieczorek z książką.
7 lutego o godzinie 18:00 spotkamy się w Sopotece, aby w miłej, niezobowiązującej atmosferze porozmawiać o literaturze i wspólnie wybrać lekturę na kolejny wieczorek. Nasza grupa wciąż powiększa się o nowych miłośników literatury.
Kolejna wybrana przez nas lektura, to Człowiek z wysokiego zamku autorstwa amerykańskiego pisarza science fiction Philipa K.Dicka. Książka ta przyniosła odrzucanemu przez środowisko Dickowi sławę i literacką nagrodę Hugo. W jego dorobku znajduje się również dzieło Blade runner:czy androidy śnią o elektrycznych owcach?, na podstawie której w 1982 nakręcony został głośny film Łowca androidów z Harrisonem Fordem w roli głównej.
Człowiek z wysokiego zamku to powieść Philipa K. Dicka osadzona w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Państwo Wielkich Niemiec i Japonii zwyciężyły II wojnę światową. Książka skupia się na tajemniczej publikacji, Człowiek z Wysokiego Zamku, przedstawiającej alternatywną historię. Śledztwo wokół tej książki odkrywa intrygi polityczne, manipulacje informacją i zaskakujące zwroty akcji, biorąc czytelnika w podróż przez koncepcje rzeczywistości i naturę prawdy.
Wstęp wolny.
Spotkanie poprowadzi Weronika Wieczorek, miłośniczka literatury i podróży. Z wykształcenia filolog i historyk.

Szczegóły

Data:
7 lutego
Godzina:
18:00
Seria:
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Sopoteka
Phone
500 663 485
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot,Poland
Phone
500 663 485