Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Seria wydarzeń Seria wydarzeń: Wieczorek z książką

„Wieczorek z książką” Karoliny Kuszyk w Sopotece

8 listopada, 2023 @ 18:00

„Wieczorek z książką” Karoliny Kuszyk w Sopotece
Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Wieczorek z książką”.
8 listopada o godzinie 18:00 w Sopotece spotkamy się, aby w miłej, niezobowiązującej atmosferze porozmawiać o literaturze.
Na pierwszym spotkaniu wybraliśmy lekturę do omawiania: Poniemieckie Karoliny Kuszyk (Wydawnictwo Czarne)
Poniemieckie wciąga i porusza, zwłaszcza gdy dorastało się w poniemieckim miejscu. Opisane w książce wspomnienia to próba rozprawienia się z przeszłością, którą często się wypiera; o której czasem nie ma się świadomości. Autorka szuka odpowiedzi na pytania: czy poniemieckie rzeczy to śmieci, które należy wyrzucić? Czy dom poniemiecki jest domem gorszym? Ile nagrobków i śladów niemieckości zakopanych jest głęboko pod ziemią terenów „odzyskanych”?
Spotkania będą przestrzenią do rozwoju swoich zainteresowań oraz szansą na angażującą dyskusję o książkowych nowościach i klasyce przy kawie i herbacie. Zapraszamy wszystkich, dla których czytelnictwo jest pasją, ale też tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z literaturą jako hobby.
Spotkania poprowadzi nasza bibliotekarka Weronika Wieczorek, z wykształcenia filolog i historyk. Jest miłośniczką klasyków literatury, choć z ciekawością obserwuje aktualności na rynku wydawniczym. W czasie wolnym podróżuje i tańczy.

Szczegóły

Data:
8 listopada, 2023
Godzina:
18:00
Seria:
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Organizator

Sopoteka
Phone
500 663 485
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot,Poland
Phone
500 663 485