Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Seria wydarzeń Seria wydarzeń: Wieczorek z książką

Wieczorek z książką – „Wilk stepowy” Hermana Hessego

3 kwietnia @ 18:00

Wieczorek z książką - „Wilk stepowy” Hermana Hessego
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Wieczorek z książką.
3 kwietnia o godzinie 18:00 spotkamy się w Sopotece, aby w miłej, niezobowiązującej atmosferze porozmawiać o literaturze i wspólnie wybrać lekturę na kolejny wieczorek. Nasza grupa wciąż powiększa się o nowych miłośników książek. Zapraszamy również tych, którym nie uda się przeczytać lektury – z pewnością dowiecie się ciekawych rzeczy i być może spotkanie zainspiruje was do otworzenia się na nowe literackie przygody.
Kolejna wybrana przez nas lektura to klasyk literatury niemieckiej – „Wilk stepowy” Hermana Hessego. Powieść opublikowana została w 1927 roku i traktuje o problemach natury egzystencjalnej. Głównym bohaterem jest Harry Haller, intelektualista i samotnik, który zmaga się z wewnętrznymi konfliktami i próbuje odnaleźć sens życia w nihilistycznym świecie. Przemierza on miasto w poszukiwaniu prawdy o sobie i świadomości duchowej, jednocześnie walcząc z demonami swojego umysłu. Książka porusza niezwykle ważny i zawsze aktualny temat samotności. Doskonale przedstawia mentalność i rozterki społeczeństwa, które przeżyło nieznane dotąd okrucieństwa jakie przyniosła ze sobą I Wojna Światowa. Wilk Stepowy przez wielu uznawany jest za najważniejsze dzieło Hessego.
Powieść w formie papierowej dostępna jest we wszystkich filiach Biblioteki Sopockiej, a audiobooki czekają w Sopotece i Kocu i książce.
Wstęp wolny.
Spotkanie poprowadzi Weronika Wieczorek, miłośniczka literatury i podróży. Z wykształcenia filolog i historyk. Na spotkaniach stara się wychodzić ze swojej literackiej strefy komfortu.

Szczegóły

Data:
3 kwietnia
Godzina:
18:00
Seria:
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Sopoteka
Phone
500 663 485
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot,Poland
Phone
500 663 485