Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.
Seria wydarzeń Seria wydarzeń: Wieczorek z książką

Wieczorek z książką – „Zniknięcie słonia” w Sopotece

6 marca @ 18:00

Wieczorek z książką - "Zniknięcie słonia" w Sopotece
6 marca o 18:00 spotkamy się w Sopotece, aby w miłej, niezobowiązującej atmosferze porozmawiać o literaturze i wspólnie wybrać lekturę na kolejny wieczorek. Nasza grupa wciąż powiększa się o nowych miłośników książek.
Kolejna wybrana przez nas lektura lektura to „Zniknięcie słonia” – zbiór 17 opowiadań autorstwa Harukiego Murakamiego.
Teksty zostały napisane w latach 1980–1991 i opublikowane w Japonii w różnych czasopismach. Zbiór został po raz pierwszy wydany w tłumaczeniu na język angielski w Stanach Zjednoczonych w 1993 roku, a jego japoński odpowiednik został wydany ponad 10 lat później.
W książce znajdują się opowiadania, które skupiają się na różnorodnych tematach, takich jak samotność, miłość, alienacja czy też tęsknota. Murakami w swoim charakterystycznym stylu łączy elementy codzienności z niezwykłymi wydarzeniami, tworząc atmosferyczne opowieści, które zaskakują czytelnika swoją głębią i oryginalnością.
Mimo że każde opowiadanie ma swoją własną unikalną historię i ton, wszystkie łączy subtelna melodia melancholii i refleksji nad kondycją ludzką. To zbiór, który zachęca do zanurzenia się w różnorodnych światach stworzonych przez Murakamiego i do odkrycia ukrytych znaczeń za fasadą codzienności.
To już piąte wydarzenie z cyklu „Wieczorek z książką”! Spotkanie poprowadzi Weronika Wieczorek, miłośniczka literatury i podróży. Z wykształcenia filolog i historyk.

Szczegóły

Data:
6 marca
Godzina:
18:00
Seria:
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Sopoteka
Phone
500 663 485
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Sopoteka
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot,Poland
Phone
500 663 485