Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WKKW na sopockim Hipodromie – Eventing Sopot Horse Show

25 kwietnia @ 10:00 - 28 kwietnia @ 15:00

WKKW na sopockim Hipodromie - Eventing Sopot Horse Show
Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW, ang. Eventing), nazywane też jeździeckim triathlonem,  to tradycyjnie już na sopockim Hipodromie początek sezonu na międzynarodowe zawody jeździeckie.
Zawody obejmą dwa przedłużone weekendy:
I. 25 – 28 kwietnia
II. 02 – 05 maja
W czasie WKKW Tour obejmującego dwa wiosenne tygodnie, kilkaset koni weźmie udział w trzech konkurencjach – ujeżdżeniu, biegu krosowym oraz skokach przez przeszkody.
W ramach zawodów będzie można wziąć udział w konkursach o randze krajowej oraz międzynarodowej, o różnych stopniach trudności, aż po najwyższy, oznaczony 4*.
WKKW, ze względu na swoją uniwersalność, nazywany jest królową dyscyplin jeździeckich. Zawody te są próbą dla konia i jeźdźca. Pierwsza konkurencja, ujeżdżenie, sprawdza wzajemne zrozumienie, umiejętność współpracy, a także płynność i elegancję ruchu konia.
Po ujeżdżeniu następuje druga próba, bieg terenowy z przeszkodami, tzw. kros. Tutaj liczy się wytrwałość i odporność, gdyż do pokonania jest wielokilometrowa trasa, na której ustawione są przeszkody imitujące naturalne utrudnienia, jakie dawniej jeźdźców spotykały w lesie, a zatem kłody, przeszkody wodne, a także przeszkody imitujące krzewy i zarośla.
Trzecia próba to skoki przez przeszkody rozgrywane na placu. Tutaj z kolei sprawdza się kondycję zawodników i koni, a także dokładność i styl pokonywania przeszkód.
Wszystkie trzy próby dają wynik końcowy, który decyduje o zwycięstwie.
Wyniki na żywo można będzie śledzić na stronie zawodykonne.com.
Dla publiczności WSTĘP JEST BEZPŁATNY.

Miejsce wydarzenia

Hipodrom Sopot
ul. Polna 1
Sopot,Poland