Vinissimo Restaurant & Wine Bar w Sopocie

Vinissimo Restaurant & Wine Bar – kuchnia minimalistyczna

Vinissimo Restaurant & Wine Bar to nowa marka, pod którą od lutego 2024, działa, obecna na Bema 6 od 2017 roku – Sztuczka Bistro. Restauracja, prowadzona od dwóch lat przez Łukasza Chwojnickiego, w delikatnie zmienionym formacie i z tym samym, niezastąpionym teamem, niezmiennie serwuje, przepyszną i minimalistyczną kuchnię, wspartą ogromną selekcją win i nienagannym serwisem.

Szefem kuchni, od czerwca 2023 roku jest skromny i utalentowany Łukasz Theus, który współpracował z wieloma znakomitymi szefami.
Za serwis, wina i pracę całej restauracji odpowiada manager – Diana Kalinichenko, która pracowała w najlepszych Trójmiejskich restauracjach i mimo młodego wieku posiada spore doświadczenie, które umiejętnie wykorzystuje dbając o naszych Gości.

Vino, Vinissimo, czyli…wino, niezwykłe wino 😊, brzmi tak samo pięknie i intrygująco w każdym języku. To nasz znak rozpoznawczy. Ponad 400 etykiet, z czego 70 dostępne na kieliszek. Trzech sommelierów, kieliszki Riedel – dedykowane do różnych szczepów, Coravin. Konwencjonalne, naturalne, biodynamiczne. Legendy, friki, klasyka.
Wszystko to pozwala nam zadbać o każdego: od poczatkującego, dla którego każdy cukier w winie jest dobry, po winomana, który wypije do lunchu Colares 1969. U nas panuje winiarski egalitaryzm i tak samo istotne jest dla nas podstawowe Primitivo jak i Sassicaia, ważne, że i to i to sprawia wam przyjemność.

W naszym menu znajdziecie minimalistyczne dania, oparte na klasyce z sezonowych produktów. Pracujemy na najwyższej jakości składnikach. W karcie znajdziesz: wołowinę Wagyu, dorsza Skrei, czarną zimową truflę, świeże ostrygi, wieprzowinę Ibérico i wiele innych delikatesów. Wszystkie nasze dania są idealne do dzielenia, do czego niezmiennie zachęcamy naszych Gości.

Zapraszamy!

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – sobota 14:00 – 22:00
Niedziela 13:00 – 19:00

MENU

ul. Bema 6, Sopot
https://www.facebook.com/vinissimorestaurant
tel. 881334449

Informacje i zdjęcia należą do właściciela lokalu.