Hotel Testa - kameralny hotel tuż przy plaży w Sopocie

Hotel Testa – kameralny hotel tuż przy plaży w Sopocie

Hotel Testa to pięciogwiazdkowy obiekt, idealny na wczasy nad morzem, romantyczny weekend we dwoje, szkolenie, czy konferencje w cichej, miłej atmosferze.

Hotel zachwyca swoją lokalizacją w cichej części Sopotu nieopodal piaszczystej plaży wzdłuż, której biegnie promenada ze ścieżką rowerową prowadzącą do molo oraz ścisłego centrum Sopotu, a to wszystko zaledwie 7 minut spacerem.

Hotel Testa to miejsce, gdzie minimalizm idzie pod rękę z elegancją, a geometryczna bryła i proste linie harmonizują z komfortowymi i przytulnymi wnętrzami.

Na naszych Gości czeka 18 przytulnych oraz kameralnych pokoi, urządzonych w nowoczesnym lekkim stylu.

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy również:

Restauracja „Słona Woda” to unikatowe miejsce hotelu, w którym serwowane są nie tylko wyśmienite śniadania, a która stanowi niezwykle klimatyczną przestrzeń na firmowy lunch, obiad, kolację a la carte oraz kameralne rodzinne spotkania i uroczystości.

Lobby bar, z szerokim wachlarzem kaw oraz bogatą kartą win i koktajli pozwalają zrelaksować się oraz omówić szczegóły podczas mniej formalnego spotkania.

Sala Konferencyjna (Biblioteka) – w pełni wyposażona, klimatyzowana sala o powierzchni 47m2 z dostępem do światła dziennego.

Sala Boardroom – Kameralna sala szkoleniowo-konferencyjna o powierzchni 12,5m2, idealna na spotkania w niewielkim gronie.

Relaks swoim Gościom zapewniamy dzięki strefie Wellness & SPA, w której znajduje się sauna sucha, sauna parowa, jacuzzi oraz gabinet zabiegowy. Aktywni mogą skorzystać z siłowni, a w okresie wiosny oraz lata rowerów hotelowych i zwiedzić malownicze okolice miasta.

Dla najmłodszych Gości przygotowaliśmy specjalny pokój zabaw.

Eco-friendly

Odkryj perspektywy jakie niesie ekologiczna turystyka!

Zielone tereny wokół Hotelu Testa
Moda na życie w stylu eko ogarnia kolejne elementy naszej codzienności. Mamy już nie tylko ekologiczne jedzenie, ubrania, samochody, czy urządzenia grzewcze, ale także hotele.

Czy ważna jest dla Ciebie ochrona i dbałość o środowisko naturalne? Hotel Testa to jedno z miejsc na mapie obiektów eco-friendly, gdzie warto zorganizować swój zdrowy wypoczynek.

Zacznijmy od terenu zielonego wokół hotelu, w którym nic się nie marnuje. Co roku tysiące litrów wody deszczowej zamiast do kanalizacji spływa do zbiornika z systemem nawadniającym ogród, dzięki czemu świetnie możemy wykorzystać wodę deszczową w ogrodzie, co przekłada się również na mniejsze zużycie wody pitnej, która stanowi najbardziej deficytowy towar na naszej planecie, a jednocześnie jest przyjazna roślinom. Woda opadowa nie tylko odpowiednio nawadnia roślinność, ale dostarcza im również składniki, jakie znajdują się w najlepszych odżywkach.

Zadbany ogród hotelowy cieszy nie tylko oko, ale jest to również idealne miejsce gdzie można odpocząć i się wyciszyć.

Kosmetyki przyjazne środowisku
Działania chroniące środowisko dotarły również do pokoi hotelowych, w których objęła kosmetyki hotelowe rozumiane w dwóch aspektach zarówno ich opakowanie jak i sam kosmetyk. Kosmetyki wykorzystywane w naszym hotelu nie są testowane na zwierzętach oraz ich opakowanie jest w pełni biodegradowalne, a dzięki zamontowanym uchwytom ściennym na pojemniki wielokrotnego użytku możemy w pełni odejść od kosmetyków jednorazowych ograniczając w ten sposób ilość odpadów.

Drugie życie tekstyliów
Ręczniki oraz pościel podczas pobytu Gości wymieniana jest na życzenie – co jest już standardem w większości hoteli. My jednak idziemy o krok dalej i dajemy drugie życie.

Bielizna hotelowa wykorzystywana w pokojach hotelowych w przypadku uszkodzenia, poplamienia bądź innej wady, która ma wpływ na estetykę oraz komfort użytkowania dostaje drugie życie. Pościel często jest pomniejszana i obszywana oraz oddawana do Domu Pomocy Społecznej, natomiast ręczniki wykorzystywane ponownie do różnych celów przez personel housekeeping podczas czynności sprzątających.

Oszczędzanie surowców
Dbając o naszą teraźniejszość i przyszłość w hotelu zastosowano oświetlenie w technologii LED , a zamontowane fotokomórki pozwalają zredukować zużycie elektryczności.

Hotel to nie tylko miejsce do spania, ale również dobra kuchnia i miejsce stworzone do relaksu – dlatego w celu spełnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości zamontowane zostały systemy filtracji oraz uzdatniania wody, co pozwala również na korzystanie przez naszych Gości z wody filtrowanej prosto z kranu.

Kolejną kwestią jest smak różnych potraw oraz napoi, o którym w dużym stopniu decyduje jakość wody i poziom jej mineralizacji. Woda odpowiednio uzdatniona, czyli przefiltrowana i zmiękczona to gwarancja wyjątkowych walorów smakowych. Urządzenia uzdatniające wodę to możliwość stosowania mniejszej ilości różnego rodzaju środków myjących i mniejsze zużycie energii. Relaks będący nieodzowną częścią wyjazdu często wiąże się z korzystaniem ze strefy SPA, w której znajdują się sauny oraz jacuzzi. Strefa ta w celu minimalizacji zużywania energii uruchamiana jest na wyraźne wskazanie chęci skorzystania przez Gości.

Segregacja odpadów
Choć segregację odpadów prowadzimy od początku powstania hotelu, to tym razem postanowiliśmy zachęcić do niej naszych Gości. W tym celu w częściach publicznych umieszczone zostały pojemniki zbiorcze na odpady z odpowiednimi przegródkami, a apartamenty zostały wyposażone w śmietniki umożliwiające segregację. Kolejnym krokiem jest odpowiednie składowanie odpadów – samo zgniecenie butelki, czy kartonu pozwala zaoszczędzić miejsce.

Odnawialne źródła energii
Hotel Testa z każdym rokiem wprowadza kolejne proekologiczne rozwiązania. Tym razem postawiliśmy na projekt, który miał na celu zainstalowanie nowoczesnych rozwiązań proekologicznych w postaci zamontowania na dachu hotelu paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła.

Pamiętajmy jednak, iż nowoczesny Hotel to Hotel przyjazny środowisku! A nim będziemy dopiero, gdy do naszych proekologicznych rozwiązań zachęcimy również naszych Gości i razem zadbamy o środowisko.

ul. J. Kilińskiego 11a
81-772 Sopot

tel.+48 58 717 68 50
+48 722 221 216
https://hoteltesta.pl/
info@hoteltesta.pl

Informacje i zdjęcia należą do właściciela obiektu.