Sopocki Klub Jeździecki - Hipodrom Sopot

Sopocki Klub Jeździecki SKJ – Hipodrom Sopot

Sopocki Klub Jeździecki jest obecnie największym klubem jeździeckim w Polsce, jest także stowarzyszeniem kultury fizycznej, zrzeszającym ponad 100 zawodników.
Klub to nie tylko miejsce związane z jeździectwem, to przestrzeń, gdzie rodzą się marzenia, rozwijają talenty i kształtuje doskonałość.
Wierzymy, że wspólnie możemy uczynić klub jeszcze bardziej dynamicznym i inspirującym miejscem.

Współpraca klubu ze spółką „Hipodrom” i umożliwienie członkom klubu korzystania z tak nowoczesnego obiektu (boksy, zimowy trening na hali) zaowocowały tym, że w chwili obecnej wzrasta ilość członków klubu, którzy zdobywając klasy sportowe z powodzeniem startują na zawodach jeździeckich wysokiej rangi. Sukcesy zawodników Sopockiego Klubu Jeździeckiego w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu oraz WKKW są dowodem na stały wzrost znaczenia Sopockiego Klubu Jeździeckiego dla Środowiska.
Wspólnie z firmą „Hipodrom” kontynuujemy nasze starania, dążąc do jeszcze większych osiągnięć i staramy się spełniać potrzeby naszych członków.

Sopocki Klub Jeździecki jest organizatorem zawodów odbywających się na terenie Hipodromu w Sopocie w tym także zawodów pt. „Majówka z Sopockim Klubem Jeździeckim”.
Są to cykliczne zawody w skokach przez przeszkody na otwartym parkurze, w których udział bierze około 200 par.
Podczas zawodów odbywają się także konkursy zabawowe, przebierane oraz eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych. Wydarzenie łączy się z piknikiem rodzinnym, dmuchanymi zjeżdżalniami, foodtrackami, konkursami Hobby Horse, malowaniem buziek itp.

Historia klubu zaczęła się w lipcu 1957 roku, kiedy to grupa pasjonatów jeździectwa i koni w osobach oficerów przedwojennej kawalerii płk Karola Rommla i rotmistrza Stanisława Łukaszewicza wspieranych przez środowisko ziemiańskie licznie osiadłe w Sopocie, założyła Jeździecki Ludowy Klub Sportowy.

Zapraszamy na sopocki Hipodrom

ul. Polna 1, 81-745 Sopot
http://skjsopot.pl/
https://www.facebook.com/sopockiklubjezdziecki
E-mail: skj@skjsopot.pl

Informacje i zdjęcia należą do Stowarzyszenia Sopocki Klub Jeździecki.