Teatr Atelier w Sopocie

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej

Na skraju plaży, w sopockim Parku Północnym, w bezpośrednim sąsiedztwie Grand Hotelu od 1994 roku znajduje się Teatr Atelier, który dzisiaj jest całoroczną sceną impresaryjną oraz miejscem, w którym działają stowarzyszenia i fundacje teatralne.

Teatr Atelier posiada scenę (o wymiarach 8,5m x 7m) z widownią na 90 miejsc. Ponadto w obiekcie znajduje się sala prób i foyer, w którym działa Klub Atelier.

Teatr Atelier wyróżnia się między innymi różnorodnością formy. W lipcu i sierpniu Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej (noszący jej imię od 1997 roku) organizuje cykliczną imprezę artystyczną pt. „Lato Teatralne Sopot”, podczas którego prezentowane są projekty dramatyczne oraz muzyczne w wykonaniu wybitnych artystów zarówno z Polski jak i zagranicy. Organizatorzy cyklicznego wydarzenia kładą nacisk na wielokulturowość miejsca, w którym kultura polska przeplata się z kulturą żydowską i niemiecką.

Repertuar tworzą również rezydenci. Od 2004 roku w Teatrze rezyduje Sopocki Teatr Tańca, w 2014 roku swoją działalność zainaugurował Sopocki Teatr Muzyczy Baabus Musicallis, który do swoich spektakli angażuje młodych adeptów sztuki teatralnej. Swoją działalność prowadzą tutaj również: Stowarzyszenie Teatr Nieduży oraz L.U.C. Łukasz Rostkowski.

Al. Mamuszki 2
81-718 Sopot
https://www.teatratelier.pl/
teatr-atelier@teatratelier.pl
tel./fax. (058) 550 10 01

Materiały i informacje należą do właściciela obiektu.