„Oświata-Lingwista” Szkoła jazdy konnej - Hipodrom Sopot

„Oświata-Lingwista” Szkoła jazdy konnej – Hipodrom Sopot

Szkoła Jazdy Konnej „Oświata-Lingwista” oferuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych na każdym poziomie. Prowadzimy treningi dla początkujących i zaawansowanych, przygotowujemy do egzaminów na odznakę jeździecką i amatorskich zawodów.
Latem i zimą organizujemy kolonie oraz półkolonie w siodle, a w ciągu roku zapaszmy szkoły na lekcje pokazowe oraz rodziców z dziećmi na weekendowe pikniki.

Oprócz zajęć praktycznych umiejętności jeździeckich Uczestnicy mogą zapoznać się z historią koni, podstawami hodowli i opieki. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Z Hipodromem w Sopocie współpracujemy od lat, choć wszystko zaczeło się od stadniny St. Roch Arabians, z kąd pochodzą nasze arabskie wierzchowce. Wśród nich, chyba najbardziej znana Niniwa Niniwa.

Nadbałtyckie Centrum Edukacji „Oświata-Lingwista” od wielu lat zajmuje się edukacją i rekreacją dla dzieci i młodzieży z Trójmiasta. Prowadzimy przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum i liceum. Więcej o naszej działalności można przeczytać na www.oswiatalingwista.eu

Dla szkół

Zajęcia edukacyjne na terenie sopockiego hipodromu.

Oferta skierowana jest do przedszkoli i szkół, dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. Podczas zajęć, uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat konia: obcowanie i trenowanie, hodowla, historia konia, historia sopockiego hipodromu i polskiego jeździectwa.

Program lekcji:

wprowadzenie w formie prezentacji multimedialnej
zwiedzanie stajni i zapoznanie z końmi
pielęgnacja i hodowla koni
pokaz jazdy konnej i skoków
Na zakończenie możliwe jest zorganizowanie pikniku na świeżym powietrzu (za dodatkową opłata zamawiamy catering).

Czas trwania zajęć to około2h.
Dla Państwa wygody dysponujemy autobusem 24- osobowym, który przewiezie Uczniów na miejsce zajęć, z dowolnego miejsca na terenie województwa pomorskiego. Cena zależna jest od wielkości grupy, a szczegóły dostępne są na stronie www.transport.oswiatalingwista.eulub podczas zamawiania zajęć.

Rodzinny weekend

Zapraszamy rodziców z dziećmi na pikniki organizowane na terenie Hipodromu. To doskonały sposób na spędzenie wspólnego czasu na świeżym powietrzu.

Uczestnicy pikniku będą mogli zobaczyć jak wyglądają stajnie, poznać instruktorów i konie. Rodzice dzieci, które uczą się w naszej szkole, mogą na własne oczy sprawdzić postępy dziecka, poznać lepiej ich pasję, a może sami dadzą się namówić na jazdę…

Dla początkujących

Osoby nie mające doświadczenia zapraszamy do jazdy w lonży. Podczas zajęć Uczestnik uczy się podstaw – trzymania równowagi, prawidłowej postawy, jazdy ze strzemionami lub bez, zarówno w stępie jak i w kłusie. Tempo zajęć dostosowane jest do potrzeb Uczestnika. Najmłodsze dzieci mogą zacząć naukę w prowadzankach.

Dla zaawansowanych

Wszystkie osoby, które pewnie czują się w siodle zapraszamy na zajęcia dla zaawansowanych. Treningi odbywają się zarówno w krytych halach (zimą ogrzewane), jak i na placu. Organizujemy również rajdy (zapraszamy wszystkich, którzy chcą wybrać się na przejażdżkę po plaży!). Chętnych przygotujemy do rekreacyjnych zawodów w skokach lub do ujeżdżania.

Jak się zachować

Proszę pamiętać, że konie mimo swojej siły i wielkości są zwierzętami płochliwymi. Prosimy więc nie hałasować, nie krzyczeć, a także nie straszyć ich gwałtownymi ruchami (np. szybkiem otwieraniem drzwi). Wszystkie osoby są zobowiązane do zachowania reguł bezpieczeństwa i przestrzegania Regulaminu.

Odpowiedni strój

Każdy Uczestnik zajęć obowiązkowo musi mieć kask i kamizelkę. Strój może być własny lub wypożyczony na miejscu. Proszę pamiętać, że ubranie powinien być wygodny. Zaleca się spodnie bezszwowe (bryczesy), rękawiczki antypoślizgowe i buty z płaską podeszwą.

Pogoda

Jeśli warunki atmosferyczne nie sprzyjają zajęciom na świeżym powietrzu, jazdy odbywają się w krytych i ogrzewanych halach na terenie Hipodromu.

Osoby towarzyszące

Bardzo prosimy o stosowanie zasad bezpieczeństwa także przez osoby, które przychodzą na zajęcia z Uczestnikiem.

Konie

W naszej stajni znajduję się konie różnych ras m.in. konie czystej krwi arabskiej, krwi angielskiej oraz kuce.
Każdy z nich to wspaniały wierzchowiec, ze swoim charakterem i historią. Jeżeli chcą Państwo bliżej je poznać zapraszamy na zajęcia, a na początek do galerii: Konie

Miejsce zajęć

Zajęcia prowadzone są na terenie Hipodromu w Sopocie (stajnia nr 11, ul. Polna 1).

ul. Polna 1, Sopot (Hipodrom)
Tel: 506 073 497
https://galopuj.pl/

Informacje i zdjęcia należą do właściciela szkoły jazdy.